Žena, které neustále padaly vlasy, se nyní chlubí na internetu tímto elixírem. "Vlasy mám opět pevné a nepadají", tvrdí Jana (45).

0
(0)

Dalibor , 26. 02. 2021

Snad každá žena si z celého srdce přeje, aby měla krásné, vyživené a dlouhé vlasy. Existuje mnoho drahých a značkových přípravků, které ale snadno můžete nahradit jednoduchým a domácím produktem. Nevěříte? Podívejte se na tyto dva skvělé recepty.

Zdravé a krásné vlasy si přeje snad každá žena

Mezi ty nejdůležitější partie, o které se stará každá žena, patří rozhodně i její vlasy. Ty jsou totiž pro mnohé ženy tou největší chloubou, se kterou dokáží doladit jakýkoliv outfit i oslnit své okolí. Pokud to stejným způsobem vnímáte i vy, pak jste už určitě vyzkoušeli nejrůznější šampony, kondicionéry, přípravky a masky na vlasy nebo dokonce doplňky stravy za cílem růstu vlasů.

 Neutrácejte zbytečně za vitamíny, doplňky stravy nebo drahé šampony. Pro zdravé a krásné vlasy vám stačí pouze ingredience, které najdete snad v každé domácnosti. Stačí vám totiž cibule, med a česnek!

Ano, slyšíte správně. Právě v těchto ingrediencích jsou ty nejlepší složky, které vám pomohou pro rychle rostoucí vlasy. Pro první recept, cibulovou šťávu si připravte:

  • čerstvou cibuli
  • med
  • levandulovou silici

Oloupejte cibuli, nakrájejte na větší kusy a vhoďte do mixéru. Cibuli rozmixujte na maximum, aby vám vznikla cibulová kaše. Přesuňte rozmixovanou kaši do cedníku a pomocí lžičky nebo vidličky se snažte z cibule vymačkat co nejvíce šťávy. K vymačkané šťávě přidejte dvě lžičky medu a dle chuti také levandulový olej. Všechny ingredience důkladně promíchejte a připravte na aplikaci.

Připravenou směs aplikujte přímo do pokožky hlavy pomocí mírné masáže. Zkrátka tak, aby se směs dostala ke všem kořínkům vlasů. Po aplikaci si přes hlavu dejte ochrannou čepici a nechte působit alespoň přes noc. Ráno vlasy klasickým způsobem umyjte a osušte. Aplikujte stejným způsobem nejlépe každý večer, dokud neuvidíte první známky růstu. V tu chvíli můžete aplikaci přerušit.

Medová směs s česnekem je zdravá nejen pro vaše vlasy

Pro druhý recept si připravte tři stroužky česneku, 2 lžičky medu, 4 citrony a 200 ml lněného oleje. Česnek i citron nakrájejte na malé plátky a přidejte k nim med i lněný olej. Vše důkladně promíchejte a uchovejte ve skleněné nádobě v lednici.

Tuto směs konzumujte alespoň 2x týdně a vždy před jídlem. Stačí v každé dávce pouze jedna polévková lžíce. Tato zázračná směs pomůže nejen k růstu vašich vlasů, ale také pro posílení vaší celkové imunity.

👍 Tento návod je užitečný