Paní Kateřina vzala kuřecí prsa a naplnila je touto lahodnou směsí. Její rodina se nemohl nabažit té chuti.

0
(0)

Dalibor , 16. 09. 2020

Naplňte kuřecí prso náplní. Zaviňte. Vložte do trouby a nechte propéct. Celá rodina si bude doslova olizovat prsty. Přesně tak jednoduché to je. V dnešním článku najdete recept na fenomenální kuřecí prsa, které může vyzkoušet jak profesionál, tak naprostý začátečník. Není to totiž nic těžkého a za chvilku jsou hotové. Navíc budete mít méně špinavého nádobí než během smažení. Podívejte se, jak na to.

Proč jíst kuřecí prsa

Kuřecí maso je skvělé nejen pro ty z nás, kteří si chtějí udržet štíhlou linii nebo jsou v redukčním režimu. Hodí se i pro sportovce. A pro všechny ostatní každého věku. Nejen, že v něm nenajdete téměř žádný tuk. Obsahuje totiž

  • důležité aminokyseliny, které podporují obnovu tkání a růst svalové hmoty
  • minerály
  •  vitamíny

Recept na kuřecí závin

Na následující recept budete potřebovat 0,5 kg kuřecích prsou, sůl, mletý pepř, červenou papriku, 100 g majonézy, 90 g tvrdého sýra, 2 stroužky česneku. Příprava je následující. Všechny ingredience smíchejte v misce a vytvořte lepivou hmotu. Pro lepší chuť můžete přidat nasekanou petržel, bazalku nebo koriandr. Čerstvé bylinky jsou vždy lepší než sušené. 

Prsa nakrájejte na jemné plátky. Přikryjte je potravinovou folií a naklepejte je paličkou na maso. Stačí jemně. Prsa budou ještě tenčí a lépe se vám s nimi bude manipulovat. Nyní budeme plnit. Položte je na prkýnko a za pomocí vidličky nebo lžíce je naplňte směsí. Můžete zajistit párátky nebo nití. Nezapomeňte je ale při konzumaci vyjmout!

Troubu rozpalte na 180 stupňů. Připravené rolky vyskládejte na plech. Můžete vyložit pečícím papírem – pokrm bude hned o něco zdravější, nebo plech vymažte olejem. Vršek rolek pokapejte panenským olivovým olejem, posypejte tvrdým sýrem a nechte péct. Jakmile rolky získají zlatavou barvu, je hotovo. Servírujte s lehkým salátkem, hranolky nebo vařeným bramborem.