Párky jsem obalila touto bramborovou směsí se sýrem a všichni chtěli recept.

0
(0)

Tomáš , 23. 09. 2021

Jak připravit chutnou a rychlou večeři z toho, co dům dal? Tenhle recept na báječné závitky s bramborami, párky a sýrem využijete buď jako hlavní chod, nebo jako chutný předkrm. Příprava je rychlá a jednoduchá a zužitkujete ingredience, které nejspíš máte doma a nevíte, co s nimi. Chutnat bude tento pokrm dětem i dospělým. Potřebovat budete:

  • 100–150 g sýra
  • 1 kg brambor
  • Tenčí párky
  • Vejce
  • Strouhanku

Jak na to?

Dále si podle chuti připravte koření a sůl a také trochu oleje a másla. Můžete přidat čerstvou nebo sušenou petrželku. Začněte tím, že oloupete a omyjete brambory. Pak je uvařte ve vodě se lžičkou soli. Když se uvaří (to poznáte podle toho, že jsou krásně měkké), rozmixujte je na kaši. Přidejte asi 40–50 g másla a dobře vše promíchejte.

Petrželku nebo jinou zelenou nať přidejte k bramborům. Opepřete a okořeňte podle chuti. Sýr nastrouhejte na struhadle a rovněž přidejte k bramborám. Vše dobře promíchejte, aby se ingredience rovnoměrně smísily. V jiné misce mezitím vidličkou rozšlehejte jedno vejce. Vezměte párky, které vám nejvíce chutnají, a obalte je v bramborovém těstě.

Obalte párek v těstíčku

Párky obalte rovnoměrně tak, aby kolem sebe měly alespoň centimetrovou vrstvu. Pak je obalte klasicky tak, jako byste obalovali třeba řízek. Nejprve je vložte do vajíčka, poté obalte ve strouhance. Do hluboké pánve nalijte tolik oleje, aby sahal až do poloviny připraveného závitku. Nechte olej zahřát a pak na něm smažte závitky ze všech stran, dokud nezhnědnou a nebudou krásně křupavé.

Takto připravené závitky podávejte se směsí zelených salátů jako hlavní jídlo, anebo jen tak samotné ve formě předkrmu. Tahle neobvyklá kombinace vás uchvátí kombinací chutí, díky párku je plné bílkovin a zasytí na dlouhou dobu. Kořenit toto jídlo můžete podle chuti a vyzkoušet můžete i další přísady, například slaninu, houby nebo nakrájenou zeleninu.