Pravá socialistická vajíčková pomazánka, kterou si pamatuje snad každý člověk. Zde je recept jak si stejnou udělat doma.

0
(0)

Dalibor , 29. 04. 2021

Zde najdete recept na lahodný vaječný krém. Tímto receptem potěšíte nejen svou rodinu, ale zajisté i návštěvy, které se u vás zdrží na návštěvy. Vaječný krém chutná nejlépe na čerstvém křupavém pečivu, které je ještě vlažné a rozpadá se na jazyku. Pokud jste zastáncem bohatých snídaní a jste zvyklí snídat pečivo, neváhejte si tento krém namazat na pečivo k snídani. Před prací vám jistě udělá radost zakousnout se do něčeho lehkého a lahodného. Tento vaječný krém není ani mastný ani tučný, naopak je velmi lehký. Na jeho přípravu nepotřebujete žádné velké množství surovin, všechny najdete doma, anebo je snadno dokoupíte v prvním krámku s potravinami, který potkáte.

Suroviny potřebné na přípravu

Na přípravu tohoto vaječného krému nepotřebujete žádné speciální suroviny. Drtivou většinu máte jistě doma, a to, co nemáte, velmi snadno všude dokoupíte. Na přípravu lahodného vaječného krému si nachystejte tyto suroviny:

  • 6 vajec uvařených natvrdo
  • 1 polovinu středně velké cibule
  • 3 polévkové lžíce majonézy
  • 2 polévkové lžíce zakysané smetany
  • 1 čajová lžička plnotučné hořčice
  • mletý kmín, sůl a pepř

Postup přípravy vaječného krému

Nejprve rozkrájejte vařená vejce, přidejte k nim všechny ostatní potřebné ingredience. To znamená, že do vajíček přidáte najemno nakrájenou cibuli, majonézu, zakysanou smetanu, plnotučnou hořčici a koření podle chuti. Nejvíce se dává pepř a sůl, někteří lidé přidávají do krému drcený kmín či čerstvé bylinky ze zahrádky jako trochu pažitky, kopru, saturejky nebo třeba bazalky. Pokud máte raději velké kousky v pomazánce, můžete ji tak nechat. Pokud byste rádi udělali ten vajíčkový krém, stačí takto nachystanou pomazánku rozmixovat v mixéru. Vidíte, že na přípravě tak lahodného pokrmu opravdu nic není. Stačí jen nachystat si potřební suroviny, najít si pár minut času a pustit se s chutí do práce.