Doktor mi poradil, abych do svého jídelníčku zařadila červenou řepu. Po týdnu jsem se cítila jako vyměněná.

0
(0)

Dalibor , 13. 11. 2020

Obecně je červená řepa skvělou potravinou bohatou na minerální látky a vitamíny. Jenže problém nastává v rámci její dostatečné konzumace. Mnoho lidí zkrátka neví, v jaké formě mají červenou řepu jíst, takže zbytečně chybí v jejich jídelníčku. A je to velká škoda, protože skutečně jde téměř o superpotravinu, která je navíc dostupná za velmi příznivou cenu. V článku najdete recept pro inspiraci, jak si červenou řepu připravit.

Zdravý zeleninový koktejl

Jednoduchým, rychlým a zároveň poměrně chutným způsobem, jak splnit denní příjem živin ze zdravé zeleniny, spočívá v přípravě zeleninového koktejlu. V rámci svačiny tak do sebe dostanete skutečně pořádnou porci živin. Pokud nemáte rádi chroupání zeleniny, zvolte tento způsob, jak si udržet zdravý jídelníček s pozitivním dopadem na celý organismus včetně imunitního systému.

Co budete potřebovat do zeleninového koktejlu?

  • 3 mrkve
  • 2 jablka
  • 1 červená řepa
  • Polovina citronu bez slupky a jadýrek
  • Malý kousek zázvoru
  • Trocha zeleného špenátu

V první řadě si všechny kusy zeleniny důkladně omyjte a očistěte. Následně všechny ingredience opravdu důkladně rozmixujte. Pro lepší konzistenci vhodnou na pití přidejte zhruba 2 sklenice vody, případně nařeďte podle potřeby a preferencí.

Každá složka v tomto smíšeném nápoji má svůj pozitivní dopad na zdraví a obsahuje prospěšné látky. Z mrkve získáte beta karoten, ze kterého tělo následně vytvoří vitamín A. Jablka jsou bohatá na vitamíny a také představují cenný zdroj vlákniny pektinu pro zdravé trávení. Zelený špenát slouží k doplnění dalších stopových prvků a pomáhá posilovat imunitní systém. Podobně funguje také zázvor, jehož předností jsou antibakteriální účinky, ale také zlepšení trávení. Červená řepa zase představuje prospěšnou potravinu pro trávení a obsahuje mnoho důležitých vitamínů.