Fitness karbanátky se kterými nepřiberete ani deka. Recept na výborné pochutnání bez výčitek.

0
(0)

Dalibor , 29. 04. 2021

Masovo-zelné karbanátky jsou nejen jednoduché na přípravu, kromě této výhody mají ještě mnohé další. Obsahují pouze malé množství surovin, jsou lahodné, chutné, rychle hotové a navíc dietní. Ať už držíte jakoukoli dietu, na těchto karbanátkách si můžete pochutnat. A víte proč? Jsou zdravé, tělu dodají mnoho potřebných látek, a zároveň po nich nepřiberete ani gram. Jak takové karbanátky připravit a co všechno budete potřebovat?

Nachystejte si tyto suroviny

  • 600 g mletého masa
  • 200 g nakrouhaného bílého zelí
  • 80 g sýru
  • 1 celé vejce
  • koření dle chuti (pepř, sůl, česnek, bylinky)

Postup přípravy

Pokud nemáte nakrouhané zelí, je čas ho nakrouhat. Dále také nastrouhejte nahrubo sýr a obě tyto suroviny vložte do jedné větší mísy. Budete k nim postupně přidávat zbytek surovin a v misce utvoříte potřebnou směs. Není nic jednoduššího, než když přidáte všechny ostatní suroviny do mísy a důkladně je promícháte.  Do připravené směsi nezapomeňte přidat přiměřené množství soli a pepře. Velmi chutné je přidat slisovaný česnek. Pro ještě lepší chuť můžete přidat ještě čerstvé sušené bylinky podle své chutí. Osvědčené jsou kopr, nať celeru, pažitka, koriandr, fenykl a další bylinky. Ochucenou směs důkladně promíchejte, aby se spojili všechny chutě. I suroviny by měly být rovnoměrné, aby se karbanátky dobře tvarovaly.

Vyložte plech pečicím papírem, na který budete pokládat syrové vytvarované karbanátky, které budete dále péct v troubě. Tvarujte stejně velké kuličky, aby se pekly všechny stejně dlouho. Je jen na vás, zda budete péct kuličky, nebo je na plechu smáčknete, abyste získali klasický tvar karbanátku. Pokud se vám masové směs příliš lepí na ruce, můžete je namáčet do vody. Karbanátky pečte v předem předehřáté troubě na 180 ° po dobu zhruba 30 minut. Ke karbanátkům můžete vybírat hned z několika druhů příloh. Vyzkoušet můžete brambory, bramborovou kaši, rýži, bagetu i chleba.