Nikdy jsem nejedla lepší vanilkové rohlíčky než od mé sousedky z paneláku. Doporučuji všem si tento recept opsat.

0
(0)

Dalibor , 12. 12. 2020

Mezi tradiční vánoční cukroví patří bezpochyb také vanilkové rohlíčky. Tyto malé rohlíčky obalené v moučkovém cukru jsou sladké, měkké a lahodné, a tak chutnají nejen vašim malým ratolestem, ale také celému zbytku rodiny. Inspirujte se výborným receptem a upečte sladké vanilkové rohlíčky i do vaší domácnosti.

Vanilkové rohlíčky jsou nejen tradičním vánočním cukrovím, ale patří také mezi oblíbené cukroví ke svatební hostině a do svatebních výslužek. Jsou totiž nejen hezké na pohled, ale také velmi lahodné a upečené z měkkého těsta, které chutná úplně všem. Tento vděčný druh cukroví tak využijete nejen na Vánoce.

Upéct vanilkové rohlíčky zvládne každá hospodyně

Recept na ty nejchutnější vanilkové rohlíčky přitom není vůbec složitý. Je jen třeba přesně dodržet postup a nezapomenout na všechny důležité ingredience. Na těsto si připravíme:

  • 380 g hladké mouky
  • 1 vejce
  • 100 g moučkového cukru
  • špetku soli
  • 150 g mletých vlašských ořechů
  • 200 g hery

Všechny ingredience smícháme v jedné míse a pečlivě prohněteme až do konzistence těsta. Hotové těsto necháme minimálně jednu hodinu odležet v lednici. Po hodině vyndáme těsto z lednice a rozdělíme na osm stejných dílů. Jednotlivé díly na válu rozválíme na 30 cm dlouhé válečky, které rozkrájíme na drobnější tyčinky.

Zahnutím tyčinek získáme požadovaný tvar rohlíčku. Všechny je položíme na plech vyložený pečícím papírem, tato dávka těsta vystačí na dva plné plechy. Rozložené rohlíčky pečeme na 180 °C přibližně 8 — 10 minut.

Důležité je samotné zakončení receptu

Po upečení je nutné ještě horké rohlíčky obalit v cukru. Do moučkového cukru přidáme pro ještě lahodnější chuť vanilkový cukr a pokud chceme tento recept ještě více ozvláštnit, pak přidejme například cukr skořicový. Po celou dobu adventu si pak bude vychutnávat každý člen rodiny ty nejchutnější vanilkové (nebo snad skořicové?) rohlíčky, které přímo voní vánočním časem.