Každý rok mi po domě běhalo spoustu mravenců, dokud jsem neudělala tuto věc!

0
(0)

Dalibor , 02. 06. 2021

Jakmile se oteplí, začnou se nám nejen na dvoře a zahradě, ale také v domácnosti objevovat mravenci, kteří si zvesela ťapou po kuchyňské lince, ve skříňkách, ale i po stěnách či okenních rámech. Tito malý, černí příživníci se dokáží zavrtat do potravin a nadělat pěknou paseku. Nemluvě o tom, že vlezou klidně i do lednice. Pokud nevíte, jak vyřešit trable s mravenci, poradíme vám. Ano, můžete klidně zajít do drogerie a nakoupit tam různé přípravky, ale pro zdraví lidí a domácích mazlíčků nejsou moc přínosné. Obsahují velké množství chemie a také nejsou zrovna nejlevnější. Zkuste metodu mojí babičky, jistě ji použijete každé jaro. 

Jak se účinně zbavit mravenců

Jestliže potřebujete něco, co vás rychlým a jednoduchým způsobem zbaví mravenců, přinášíme vám způsob, který zabere na sto procent. Navíc se jedná o přírodní metodu, která pro vás i domácí mazlíčky bude bezpečná. Základním a úspěšným prvkem je borax - jedná se o přírodní produkt, který má nezastupitelnou roli v každé domácnosti. Takže i s nezvanými hosty si umí poradit. Můžeme začít. Připravte si jednoduchou past, kterou necháte umístěnou přes noc na lince, parapetu nebo na jiném místě, kde se mravenci ve větší míře vyskytují.

Připravte si:

  • Teplou vodu 1 šálek
  • Cukr ½ šálku
  • Borax 2 polévkové lžíce

Všechny připravené suroviny smíchejte dohromady a ve směsi namočte vatové tamponky na odličování. Namočené tampony odložte na místa, kde se mravenci vyskytují nebo kudy pochodují nejčastěji. Udělejte tak nejlépe večer. Ráno až se vrátíte, uvidíte mrtvé mravence kolem tamponů.

Jak vypudit mravence ze zahrady

  • Plastová nádoba
  • Moučkový cukr 1 lžička
  • Horká voda
  • Kyselina boritá 1 čajová lžička

Práškový cukr smíchejte s kyselinou boritou nebo s boraxem a zalijte je vodou - horkou nebo klidně vařící. Míchejte, abyste získali hustší konzistenci hotového přípravku. Past na mravence použijte přes den, nikoliv přes noc. V noci mravenci odcházejí ze zahrady do mraveniště, aby se ukryli před predátory. Připravenou směs umístěte po jedné lžičce kolem rostliny. Mravence přiláká cukr a svůj úlovek odnesou do mraveniště. A právě v tom spočívá ten nejlepší úspěch.