Pod peřinu každý večer vkládala mýdlo a nikdo nevěděl proč. Zkuste i vy tento trik a budete spát jako malé miminko.

0
(0)

Dalibor , 11. 10. 2020

Všeobecně se ví a také mezi odborníky panuje obecná shoda, že kvalitní spánek je jedním z nejdůležitějších předpokladů celkového zdraví člověka. Na kvalitu spánku může mít vliv řada faktorů, zejména

  • trvalý stres
  • nevhodná teplota v místnosti, obvykle vyšší, než by měla být
  • konzumace těžších jídel před spaním, ale někdy bohužel také
  • syndrom neklidných nohou, a
  • noční křeče v nohou.

Syndrom neklidných nohou a křeče v nohou se objevují nejčastěji právě v noci, velice negativně ovlivňují spánek a často jsou provázeny také bolestivými stavy. Je tedy dobré vědět, jak si můžeme při výskytu těchto potíží pomoct.

Syndrom neklidných nohou

V případě tohoto syndromu se jedná o neurologickou poruchu, která není v naší populaci nijak vzácná. Postižená osoba má v podstatě nepřekonatelné nutkání pohybovat nohama, a to v klidovém stavu, nejčastěji v poloze vleže, přičemž toto nutkání je obvykle provázeno nepříjemným mravenčením, pulzováním v nohou a podobně. Přímá příčina tohoto onemocnění není známá, ale častěji se vyskytuje u osob, které trpí cukrovkou nebo užívají některé léky, například antidepresiva nebo antipsychotika. S touto poruchou se lze také častěji setkat u těhotných žen, zejména v posledním trimestru.

Noční křeče v nohou

Noční křeče zejména lýtkových svalů postihují lidi bez ohledu na věk a pohlaví. Příčin může být více a vždy záleží na okolnostech každého jednotlivého případu. Někdy bude příčinou přetížení některé skupiny svalů, například při tréninku aktivního sportovce, jindy se může jednat o následek příliš velké svalové námahy, přílišné konzumace alkoholu, křeče mohou provázet také diabetes nebo sníženou funkci štítné žlázy.

Jednoduchý pomocník při výskytu těchto potíží

Při výskytu výše uvedených potíží můžete samozřejmě vyhledat odbornou lékařskou pomoc. Kromě léčby však existují také přírodní postupy, které vám mohou ulevit. Patří mezi ně například zvýšený pitný režim a teplé koupele. Možná by vás však nenapadlo, že pomoct vám může i mýdlo, ideálně přírodní, s levandulovým esenciálním olejem.

Mýdlo stačí vložit pod prostěradlo, a to pak během noci vylučuje účinné látky, které pomohou tělu k celkovému zklidnění a uvolnění a lepšímu, kvalitnějšímu spánku.