Rakovinový průmysl přiznává, že chemoterapie a ozařování je jen o byznysu a zisku

0
(0)

Dalibor , 21. 02. 2020

Podle nové studie se jeden z pěti nových případů rakoviny týká někoho, kdo tuto nemoc už předtím měl. Zjistili, že takovéto sekundární (opakované) případy rakoviny jsou dnes na výrazném vzestupu.

Dále také zjistila, že počet případů druhých rakovin, které nejsou opakovanou rakovinou, ale její zcela novým typem, se od 70. let zvýšil o ohromných 300%.

 

Ve stejném časovém rámci prudce, až o 70%, vzrostl počet lidí, kteří měli rakovinu poprvé.

 

Svět západní medicíny pokračuje ve svých obvyklých vysvětleních, či spíše v jejich absenci, tvrdíc, že ​​si důvody nárůstu nejsou vědomi, poukazujíce však na fakt, že lidé žijí déle, a tak jsou i nemocí více ohroženi.

Ale to, že se dožijete osmdesátky či devadesátky, by nemělo zaručovat, že dostanete rakovinu.

Genetika je sice faktorem, ale když jde o stanovení vašeho rizika, zda dostanete rakovinu, více než váš věk k tomu mohou přispívat jiné vlivy - jako jsou vaše prostředí, jídlo, které jíte, voda, kterou pijete, vakcíny, které si píchat a dokonce i zdravotní léčba, které se vám dostává.

Pokračující výzkum neustále dokazuje, že riziko vzniku rakoviny nesmírně ovlivňují pesticidy, těžké kovy a napodobeniny hormonů, jako jsou bisfenolu A (BPA) a bisfenolu S (BPS), jakož i jiné environmentální znečištění.

Ti z vás, co máte smůlu, že vám rakovina byla diagnostikována znovu, za to možná můžete vinit právě léky, které jste dostali k léčbě své první rakoviny.

Způsobují léky proti rakovině další rakovinu?


Dokument Americké společnosti pro rakovinu s názvem "Sekundární rakovina u dospělých" připouští, že opakované rakoviny mohou být způsobeny samotnou rakovinovou léčbou.

"Léčba ozařováním byla již před mnoha lety uznána za potenciální příčinu rakoviny", uvádí Americká společnost pro rakovinu.

Také připouštějí, že většina typů leukémie, včetně akutní myeoloblastovej leukémie (AML), chronické myeloidní leukémie (CML) a akutní lymfoblastické leukémie (ALL), mohou být všechny způsobené ozařováním.

Většina rakovin způsobených léčbou ozařováním se vyvine během několika pár let po ozařování, přičemž onemocnění dosahuje maxima po pěti až devíti letech od ozařování.


Podobně tak se s různými typy sekundárních rakovin spojují i ​​chemoterapeutické léky. Nejběžnější bývá myelodysplastický syndrom (MDS) a AML (druh leukémie). S těmito léky proti rakovině se spojuje i ALL (leukémie).

Léky proti rakovině způsobují na Slovensku každý rok stovky až tisíce případů nové rakoviny
Abychom vám pomohli lépe to pochopit, MDS (Myelodysplastický syndrom) diagnostikují každý rok u nás zhruba 200 lidem.

Kromě ozařování a chemoterapie patří k dalším příčinám toxiny, přítomné v tabákovém kouři a vysoké hladiny chemikálií průmyslového typu, jako je benzen, karcinogenní ropný produkt, který se ve velkém používá v plastech, syntetických vláknech, lubrikanty na gumu, pryskyřicích, barvivech, saponátech, lécích a pesticidech.

Téměř 300 dalším lidem ročně diagnostikují AML (akutní myeloidní leukémie), přičemž více než polovina těch případů končí smrtí a přibližně 100 lidem každý rok diagnostikují ALL (akutní lymfoblastická leukémie).

To znamená, že nejméně 600 výskytů rakoviny lze přímo připsat lékem na rakovinu.

 

Stanovit, kolik lidí umírá z léků proti rakovině je nesmírně obtížné, jelikož jako důvod většiny úmrtí uvádí rakovina a ne léčba.

 

Nezapomínejte, že rakovinový průmysl je jeden z nejlukrativnějších byznysů na světě, který za minulý rok vygeneroval 100 miliard dolarů.

Očekává se, že jeho zisky budou následující tři roky každoročně narůstat o asi 8%, protože rakovina bude diagnostikována stále většímu počtu lidí a stále více se jich na ni bude i léčit.