Rady a doporučení od světových kadeřníků, jak zajistit rychlejší růst vlasů.

0
(0)

Dalibor , 12. 12. 2020

Která žena by nechtěla mít krásné, husté, silné a pevné vlasy. V dnešní době nesčetných pomocníků na bázi přírodních preparátů, nebo i chemických výrobků, se to zdá jako snadná věc. Musíme však vzít v úvahu, že každý má pro růst vlasů a jejich kvalitu jiné předpoklady. Proto někdy trvá delší dobu než si najde tu správnou kosmetiku na podporu růstu a kvality. Přední světoví kadeřníci se však v pár věcech shodují.

Důležitá je správná výživa

Normální vlasy rostou rychlostí 0,8cm za měsíc. Samozřejmě to je průměr, a u každého to je jinak. Co je však dobré, je používání šampónu a kondicionéru, který vlasy vyživuje, dodává jim objem, a také posiluje vlasovou pokožku. Tím vším lze růst vlasů podpořit. Důležitým faktorem pro optimální růst je i konzumace výživných a zdravých potravin. Mezi potravinami by neměly chybět kvalitní bílkoviny, ořechy, avokádo, nenasycené mastné kyseliny, zeleninu, ovoce. Dobré je vynechat rafinované potraviny, bílý cukr, bílou mouku, protože tyto potraviny odebírají z těla důležité minerály a vitamíny. To se také projevuje na kvalitě vlasů. Důležité je dodržovat pitný režim. Pijte čistou vodu, vynechte slazené nápoje, přemíru alkoholu, kávu.

Výběr kosmetiky

Kvalita vlasů je většinou shodná s kvalitou jiných orgánů. Rozeznáváme vlasy normální, suché, mastné. Každý typ vlasů má tendenci jinak reagovat na použitou kosmetiku. Kvalitu vlasů zlepšuje používání třeba jablečného octa, třeba pro oplach po umytí. Určitě vašim vlasům prospěje méně barev, méně zásahů, které mohou vlasy poškodit. Po umytí nepoužívejte klasický ručník, naopak si kupte speciální, který vlasy pomůže vyživit. Pokud to není nezbytně nutné, nemyjte si vlasy každý den. Jinak je důležité používat více kondicionér, který vlasy dokáže regenerovat. Vlasům také škodí nadměrné teplo.

Jaká jsou tedy doporučení

Když se podíváme na doporučení předních kadeřníků, tak obecně se dá říci, že méně je někdy více. Platí to i v péči o vlasy. Vaše vlasy se vám odvděčí svou pevností, plností, a krásou. Která žena by se nechtěla pyšnit takovými vlasy. Zkuste se zamyslet, zda přílišným používáním různých přípravků vlasům spíš neubližujete, než byste jim prospívali. A čas od času vlasům neuškodí, je výrazně zkrátit.