Radím to každému, koho trápí oteklé a bolavé nohy, hlavně po 50-tce: Stačí 20 minut tyto lázně!

0
(0)

Dalibor , 27. 06. 2020

Zadržování vody, také známé jako edém, se vyskytuje, když se nadbytečné tekutiny hromadí uvnitř těla. Může to způsobit otok v rukou, nohou, kotnících i váčky pod očima. U žen může dojít i k zadržování vody během těhotenství nebo před menstruací. Zadržování vody v organismu také nejen přidá na váze, ale také zatěžuje srdce a vnitřní orgány. Tento problém začíná často projevovat u lidí po 50-tce a je velmi úzce spojen is nadměrným solením, sedavým zaměstnáním, nedostatkem pohybu a nezdravým životním stylem.

Zázračný koupel nohou z kopřiv

Víme, že kopřiva má mnoho pozitivních účinků. Chci vám popsat mou zkušenost, protože doufám, že tím někomu mohu pomoci.
Moje máma trpěla roky na neprokrvení nohou.

Navzdory lékům mívala bolesti nohou, někdy pár dní vůbec nespala a bolesti se někdy vystupňovaly až natolik, že jsme byli nuceni urychleně vyhledat lékaře. Paní sestřička z ordinace u obecné lékařky nám řekla, že pomoci se dá s kopřivou. Neuvěřitelné, ale fungovalo to hned.

Třeba natrhat kopřivy - ale důležité je natrhat ji is kořeny. Pak dobře umýt od hlíny a ponořit do kbelíku se studenou vodou. Takto necháme kopřivy louhovat celou noc. Na druhý den třeba přelít do hrnce a nechat ohřát ale nevařit.

Když je tekutina horká, sejmeme z plamene a necháme vychladnout tak, aby byla tekutina příjemná a vydržely jsme koupel nohou. Lázeň stačí cca 20 min. Neuvěřitelné, jak se mame ulevilo, již během koupele cítila účinek. Lázeň zabírá i proti otokům a na křečové žíly.

Recept proti otokům a nahromaděné tekutině s černou ředkvičky

Otoky se často vyvíjejí jako důsledek retence tekutin v těle, což je zase způsobeno nerovnováhou sodíku a draslíku. Ředkvičky pomohou zbavit tělo nadměrně zadržované tekutiny, protože obsahuje velké množství draselných solí a mají močopudný účinek.

Černá ředkev na otoky

Ředkvička s citronovou šťávou - silný recept proti zadržované vodě a otokům způsobeným tímto problémem

Budete potřebovat:

  • 200 g ředkvičky černé
  • 40 ml citrónové šťávy

Kořenovou zeleninu nastrouháme na hrubém struhadle, přidáme citrónovou šťávu a promícháme. Vezměte 30-40 g směsi 4-5 krát denně po dobu jednoho týdne.

Petrželový čaj proti otokům

Jedním z nejúčinnějších a nejzdravějších přírodních diuretik je obyčejný petržel. Uvařte si z něj jednoduchý čaj, který bojuje proti zadržované vodě v těle.

Budete potřebovat:

  • 5 lžiček petrželky
  • 500 ml vody

Jak na to?

Vodu přiveďte do varu a vysypte do ní na drobno nakrájenou čerstvou nať. Nechte povařit dalších 5 minut a vypněte. Po vychladnutí sceďte a nezapomeňte čaj pít minimálně 3x denně. Vašim nohám nikdy nebylo lepší a příjemnější.

Ještě něco na závěr:

Petrželový čaj se doporučuje a je užitečný, nebo jen v určitých množstvích. Dávejte pozor, abyste jej však nevypili příliš mnoho, protože není vhodný pro každého (například pro těhotné ženy).

Nepijte více než jeden litr čaje denně.

Na potírání: Mladé koblihy v alkoholu nebo alpe

Francovka ve které necháte louhovat levanduli nebo obyčejné kaštany či mladé koblihy. Používáme na potírání. 

Kopřiva, pampeliška, a lopuch

Kopřivový nebo pampeliškový čaj je při otocích a bolestech velmi dobrou pomocí. Bylinky môžetepoužiť i na lázně nebo výluhy, ze kterých se dělají zábaly.

Potraviny, které bojují s nadbytkem vody v organismu

Celer řapíkatý

Celer obsahuje sloučeninu nazývanou kumarin, která pomáhá při čištění těla od antioxidantů a nahromaděné vody. Také pomáhá při trávení a zabraňuje vysokému krevnímu tlaku.

Zázvor

Zázvor je považován za jednu z nejefektivnějších diuretických potravin. Pomáhá při trávení a pomáhá odstraňovat všechny škodlivé toxiny z těla.

Mrkev

Mrkev je bohatá na antioxidanty a vitamíny, které usnadňují detoxikaci v těle. Díky obsahu draslíku pomáhá mrkev i při udržování hladiny cholesterolu a cukru v krvi

Okurky

Okurky mají vysoký obsah vody a obsahují živiny, které pomáhají vypláchnout kyselinu močovou z ledvin. Obsahují také kyselinu kávovou, která pomáhá zbavit se zadržené vody. Okurky mají také málo kalorií a pomohou vám zhubnout.

Brusinky

Brusinky jsou bohaté na antioxidanty a vitamín C

Tyto látky pomáhají dostat nadbytečnou vodu z těla. Také chrání buňky těla před poškozením způsobeným toxiny a volnými radikály, které produkuje vaše tělo během procesu metabolismu.

Skořice

Skořice obsahuje chrom, který pomáhá při kontrole chuti k jídlu. Skořice také pomáhá zvýšit imunitu a je skvělým pomocníkem na detoxikaci.

Chřest

Vysoký obsah draslíku v chřestu pomáhá předcházet zbytečné retenci vody v těle.

Zelený čaj

Zelený čaj je přírodní diuretikum. Výzkum ukázal, že pravidelné pití zeleného čaje může snížit tělesný tuk až o 19%.

Pampeliška

Pampeliška se tradičně používá jako přírodní diuretikum. V Evropě se extrakt z pampelišky používá k léčbě mnoha zdravotních stavů a ​​je schválen Německou komisí E na snížení zadržování vody.

Meloun

Melouny sestávají z 92% vody a jsou přímo přeplněné různými minerály a vitamíny, které mají diuretické vlastnosti.

Nápoj, který dostane z těla zadržovanou vodu (7-denní kúra)!

Nadbytek sodíku v těle má mnoho negativních průvodních jevů - kromě zátěže na srdce a cévy jsou viditelnými projevy nárůst hmotnosti, otoky a často i nepěkná celulitida.

Kvůli narušení rovnováhy vody a nadbytečné vody v těle je tuková vrstva nerovnoměrně rozložená, což působí navenek tak, jako byste byli mnohem víc při těle.

Přírodní diuretika

Tento typ "obezity" není neobvyklý a je velmi častý u lidí, který rádi a hodně solí. Na řešení tohoto problému jsou výborné přírodní - diuretika (odbourávají nadměrný sodík a tedy vodu z vašeho organismu). Odstraňují nadbytečnou tekutinu z těla, zmírňují otok a regulují výměnu vody. V těle může být až 4 litry nadbytečné tekutiny. Měli byste vědět, že tekutina se dá výrazně zredukovat již během 1 týdne. Nezapomeňte během tohoto období přijímat dostatečné množství tekutin - ideálně obyčejné vody!

Čaj na hubnutí

Na menší odbourávání vody z organismu jsou vhodné například - citrón, zázvor, zelený čaj nebo meloun - nestačí však na to, aby pomohli rychle. Pro tento účel je vhodný bobkový list. Zelený čaj s vavřínovým listem je spásou pro každého, kdo potřebuje řešit problém se zadržováním vody v organismu za krátký čas a ulevit tak nejen svému zdraví, ale získat i hezčí postavu.

Čaj na "hubnutí"

Budete potřebovat:

  • 800 ml vody
  • 1 skořicová tyčinka
  • 3 polévkové lžíce zelený čaj
  • 1-2 bobkový list

Vodu přivedeme do varu a přidáme do ní všechny přísady. Zakryjte a nechte 15 minut louhovat (jako klasický čaj) Hotový čaj sceďte přes síto nebo gázu a pijte 3 krát denně: ráno na prázdný žaludek, po snídani a před spaním. Pijte po dobu 1 týdne a vždy si mezi další kúrou dejte 1-2 týdny přestávku (uvidíte sami na sobě).

Hubnutí nápoj

Zelený čaj a bobkový list jsou diuretika a skořice je potřebná pro chuť (ale skvělá i na hubnutí). Její vůně, někdy sotva vnímatelná, zklidňuje i velmi naléhavou chuť do jídla. Čaj tedy chrání před přejídáním, urychluje metabolismus a odstraňuje nadbytečnou vodu z těla. Jeho chuť se vám možná zdát trochu neobvyklá, ale stačí pár doušků a zvyknete si na ni. Je příjemná.

👍 Tento návod je užitečný