Rada od starého muže, která skutečně funguje. Ponořte své nohy do vody s jedlou sodou a uvidíte ten výsledek

0
(0)

Míša Kvapilová , 24. 09. 2019

Jedlou sodu má ev své domácnosti skoro každý. Její využití je nespočitatelné. Poradíme vám několik rad, jak sílu sody využít a proč je dobré ji mít neustále doma k dispozici.

Jedlá soda

Mnoho lidí zná sílu jedlé sody a dokáže ji využít, ale převážně se jedná o kuchyňské využití. Málokdo ale ví, že sodu můžete využít i k mnoha dalším věcem a to i mimo kuchyň. 

Bez zápachu

Jedlá soda je perfektní k neutralizaci pachů. Například pokud vaříte a krajíte cibuli, často potom vaše ruce cibulí páchnou a s tím vám soda dokáže pomoci. Ruce ponořte do sody a opláchněte. Uvidíte, že zápach zmizí.

Omelety

Jetsliže jste milovníkem omelet, určitě milujete nadýchané omelety, které vyžadují poctivé šlehání. Pokud však do vajec přidáte trochu sody, uvidíte, jak omeleta bude nadýchaná a jemná.

Fazole

Pokud máte rádi fazole a často si z nich chystáte pokrm, víte, jak je otravné namáčení fazolí, aby změkly. Pokud do té vody přidáte jedlou sodu, fazole budou měkké během 30 minut. 

Rajčata se sladkou chutí

Pokud pěstujete domácí rajčata, zkuste sodu nasypat kolem rostlinky. Rajčata budou dokonale sladká.

Nádobí

Pokud vás trápí připálené hrnce se zašlým dnem, opět vám pomůže jedlá soda. Nasypte jedlou sodu na dno hrnců a přilijte trochu vody. Následně nechte působit i několik hodin a následně omyjte. 

Po opalování

Mnohým z nos se každé léto stane ta nepříjemnost, že si spálíme kůži na slunci. Pokud vás kůže pálí, nasypte jednu sklenici sody do vany a dejte si příjemnou koupel. Voda by měla být pokojové teploty.

Mikrovlnná trouba

Špinavá mikrovlnka trápí často mnohé z nás. Opět vám pomůže soda.  1 polévkovou lžíci sody rozpustte ve sklenici vody a tu dejte do mikrovlnné trouby ohřát. Následně vnitřek pouze otřete.

Plíseň na nohou

Pokud patříte k těm, které trápí plíseň na nohou, máme pro vás skvělý trik.  Smíchejte 3 polívkové lžíce s 5 litry vody a své nohy namočte do roztoku na 20 minut.

Bodnutí hmyzem

Pokud se na vašem těle objeví bodnutí od hmyzu, které svědí a pálí, opět vám pomůže jedlá soda. Vytvořte z vody a sody pastu. Pastu potom natřete na štípanec. 

Vlasy

Pokud používáte na své vlasy mnoho kosmetiky, opět vám pomůže soda. Přidejte do šamponu trochu sody a uvidíte, že mytí vašich vlasů bude mnohem snazší.

Maso

Pokud chystáte k obědu pokrm z vepřového masa, poprašte ho trochou sody. Než maso budete smažit, sodu z masa umyjte. Maso bude dokonale jemné.

👍 Tento návod je užitečný