Psyllium je ten nejlepší pomocník při hubnutí! Stačí každý den rozmíchat ve vodě jednu lžičku a už po týdnu uvidíte první výsledky

0
(0)

Dalibor , 07. 03. 2020

Psyllium, také známý jako jitrocel indický, je bylina původem z Indie. Drcením vnějších slupek plodů se získává prášek, který je skvělým zdrojem rozpustné vlákniny. Rozpustná vláknina pomáhá při různých střevních potížích a snižuje hladiny LDL cholesterolu. Reguluje také chuť k jídlu a vstřebávání tuků.
 

 

Rozpustná vláknina pomáhá zmírnit zácpu a průjem, stejně jako nadýmání a plynatost, společné příznaky syndromu dráždivého střeva.

Pomáhá i při dalších onemocněních, jako je diabetes, obezita, rakovina tlustého střeva či ateroskleróza.

 

Pravidelná konzumace jitrocele indického snižuje koncentraci faktoru srážlivosti v krevním oběhu, známého jako fibrinogen. Fibrinogen mění bílkoviny na vlákna, které zachycují sraženiny, které pak ucpávají tepny.

Uspokojí vaši chuť k jídlu


Po užití nasaje vodu, čímž zvětší svůj objem a vytvoří hmotu podobnou želatině. Tato hmota pak pracuje jako stěrka, která čistí střevo od odpadu. Nejlepší je psyllium užít 30 minut před jídlem, aby mělo čas ve vašem žaludku narůst.

Díky velkému objemu dokáže uspokojit chuť k jídlu. Po najedení se snižuje hladina hormonu s názvem ghrelin, který stimuluje hlad. Pokud přidáte psyllium do svého smoothie, žaludek rozpozná jeho hutnou konzistenci a hladina grelinu klesne. Psylliové doplňky ve formě kapslí však nemusí mít stejný účinek.

Reguluje trávení


Tlusté střevo často trpí na nedostatek užitečných symbiotických bakterií. Vláknina jim může poskytnout potravu, díky které se mohou množit. Následně vám pomohou léčit zácpu a pomáhají tělu vytvářet vitamín K.


 
Psyllium v ​​smoothies


Psyllium musí být v smoothies vždy důkladně rozmíchané. Nikdy ho neužívejte bez tekutin. Na každou čajovou lžičku (2g) bychom měli užít alespoň 250 ml vody. To platí i pro kapsle. Na každou kapsli vypijte alespoň 120 ml vody.

Pokud použijete psyllium v ​​smoothie, nemusíte do něj lít další tekutinu, pokud omezíte množství psyllia na jednu čajovou lžičku. Ta postačí k tomu, aby vás v smoothie zaplnila a pomohla trávení.

 

Přečetli jste si článek až do konce? Zaujal Vás? Potom můžete práci redaktora odměnit tím, že dáte článku na Facebooku lajka nebo jej budete sdílet děkujeme.

Upozornění: Tento článek má pouze informační charakter a jedná se o překlad ze zahraničních webů. Nenahrazuje lékařskou léčbu, vyšetření lékařem ani konzultaci jiným odborným zdravotnickým pracovníkem. Příspěvky mohou obsahovat informace, které se neshodují s názory redakce. Všechny potřebné kroky nejprve konzultujte se svým lékařem / lékárníkem.

👍 Tento návod je užitečný