Pryč s nimi! Jak se efektivně zbavit parazitů a s nimi souvisejících chorob?

0
(0)

Dalibor , 11. 03. 2021

Tito nevítaní hosté se mohou objevit ve kterékoliv části lidského těla. V rámci našeho organismu se paraziti mohou projevovat různými způsoby, v řadě případů se jejich přítomnost nemusí projevit vůbec.

Proč jsou tak nebezpeční?

Zanedlouho poté, co se parazit dostane do těla hostitele, v tomto případě člověka, začne přijímat živiny z jeho organismu. To se může projevit celou řadou způsobů, které nemusí být na první pohled patrné. Mezi ně patří zvýšená únava, celková slabost, objevit se mohou také některé vážnější nemoci. Přítomnost parazitů v rámci těla se může projevit také zhoršeným stavem kůže, vlasů či nehtů.

Jak odhalit přítomnost parazita?

Jednou z oblastí, která se stává nejčastějším útočištěm parazitů, jsou střeva. Zde se živí zejména cukry a veškeré další látky, které je možné na cukr přeměnit. Z toho důvodu se výskyt parazitů projevuje zvýšenou potřebnou konzumovat výrazně sladké potraviny. Pokud něco takového zpozorujeme, je vhodné si konzumaci sladkostí zpočátku uvědomovat – jedině tak ji lze dostat pod kontrolu. Poté je vhodné konzumaci těchto sladkostí omezovat.

Cukr však není jedinou látkou, kterou tito nezvaní hosté konzumují. Požívají také bílkoviny, minerály a vitamíny.

Jak se parazitů zbavit?

Omezit cukry pomůže, k úplnému odstranění parazitů z těla to však nestačí. Tito drobní škůdci jsou proti nepříznivým podmínkám velice odolní. Z toho důvodu mohou v lidských střevech přežívat skutečně dlouho.

Naštěstí existují přírodní cesty, jak se parazitů zbavit efektivně a zároveň šetrně k celému organismu. Jednou z nich je přírodní směs s obsahem účinných látek, které napomáhají k vypuzení parazitů.

K přípravě takové směsi budeme potřebovat:

  • Lněné semínko – 2 lžíce
  • Hřebíček – lžička

Postup:

Hřebíček i lněné semínko nadrtíme najemno. K tomu můžeme využít mlýnek na kávu, drtič pepře či další vhodné nástroje. Obě ingredience drtíme odděleně, a to z toho důvodu, že se v průběhu tohoto procesu může ze lněných semínek uvolňovat olej.

Po rozemletí smícháme obě položky dohromady. Takto vytvořenou směs konzumujeme jednou denně po dobu alespoň 3 po sobě jdoucích dnů. Přidávat ji můžeme do jogurtů, kaší, smoothies či dalších oblíbených pokrmů.