První varovné příznaky rakoviny, které lidé obvykle ignorují. TOTO nikdy neberte na lehkou váhu!

0
(0)

Dalibor , 25. 01. 2020

Vzhledem k tomu, že včasné odhalení je často klíčem k lepší prognóze, je nezbytné, abyste tyto první varovné příznaky rakoviny neignorovali.

Zvýšená únava


Někteří únavu považují za téměř normální vzhledem k dnešnímu uspěchanému světu. No pokud najednou zjistíte, že si musíte dlouho zdřímnout, abyste splnili své povinnosti, už je to důvod k obavám. Hodnotící zpráva American Cancer Society uvádí, že by to mohl být příznak rakoviny, jako je leukémie, rakovina tlustého střeva nebo rakovina žaludku. Může také jít o jiné druhy rakoviny, které způsobují značné ztráty krve.

Přetrvávající slabá horečka


Slabá horečka, čili mezi 37,6 až 38,2 stupňů Celsia, může být příznakem mnoha infekcí. Kromě toho to může být příznakem rakoviny, jako je Hodgkinova nemoc, leukémie a Non-Hodgkinův lymfom. Vzhledem k tomu, že by to mohla být první známka rakoviny, je důležité, abyste opakující se mírně zvýšenou teplotu nepodceňovali.

Problémy s polykáním
Kromě problémů s polykáním byste neměli ignorovat oteklé rty, které se nehojí v krátkém čase, bolest v krku, která nechce odejít, nebo přetrvávající chrapot či krvácení nebo nevysvětlitelnou bolest v ústech. Podle Národního ústavu pro zdraví, by výše uvedené příznaky mohly naznačovat karcinom ústní dutiny, ať už rakovinu krku, jícnu nebo jazyka.


 
Nevysvětlený úbytek hmotnosti


Pokud začnete náhle hubnout, aniž jste drželi diety, více cvičili nebo vykonávali jiné změny životního stylu, může to být kvůli rakovině. American Cancer Society uvádí, že tento typ náhlé ztráty hmotnosti může být známkou rakoviny žaludku, plic, jícnu nebo pankreatu.

Modřiny


Modřiny se spojují nejčastěji s rakovinou krve, t.j leukémií. K jejich tvorbě dochází kvůli přeplnění kostní dřeně abnormálními bílými krvinkami. Tím se zrychluje vytváření krevních destiček a tvoří se modřiny. Mnozí jejich ignorují a považují je za následek nějakého úrazu. Pokud se modřiny tvoří pravidelně a bez zjevné příčiny, může to naznačovat vážnější problémy, které patří do rukou lékaře.

Krvácení


Skrvácaním dásní se setkal snad už každý. Jednou za čas zpozorujeme krev na zubním kartáčku při čištění zubů, což však obvykle nenaznačuje vážné zdravotní problémy. Třeba být však obezřetný když dásně náhle krvácejí víc než jindy nebo krvácejí samy od sebe. Časté je dokonce i krvácení z nosu či jiných částí těla, což může zapříčinit nedostatek krevních destiček. Lékařské vyšetření je namístě, pokud se vám náhle spustí opakované krvácení z nosu.

👍 Tento návod je užitečný