První pomoc při nachlazení. Lidový nápoj, který vas opět postaví na nohy!

0
(0)

Dalibor , 02. 05. 2020

Teplé počasí nám dalo sbohem a nastupuje chladná zima. Každý den vidíme množství lidí kýchat, kašlat, ale se smutkem zjišťujeme, že se nachlazení pomalu přesouvá i na nás. Bolí nás hlava a škrábe nás v krku.

Dnes si řekneme něco o tom, jak se vyléčit díky prostředkům, které máme běžně doma. Netřeba vše léčit farmaceutickými pilulkami, protože obsahují hodně chemie.  Už při narození nás příroda obdařila silným mechanismem, který nás chrání před nemocemi různých druhů - imunitním systémem. Velmi důležité je, abyste nepodnikly kroky, které by narušily normální fungování imunitního systému.

Jak vyléčit nachlazení

Trošku se nám zvýší teplota a my už máme tendenci ji snížit, je to však chyba. Tělo zvyšuje teplotu, protože se pokouší ničit bakterie a viry, snižujte ji pouze pokud stoupne nad 38 stupňů.

Nejlepší je léčit se přírodními léky. Doporučujeme pít teplý zázvorový čaj s citronem, případně přidejte lžičku medu. Horký čaj obsahuje taniny - látky, který zabraňuje tvorbě hlenu. Enzymy medu bojují proti škodlivým bakteriím. Citron, který obsahuje hodně vitamínu C, funguje jako antiseptikum.

Proti nachlazení dobře bojují i domácí maliny. Obsahují totiž kyselinu salicylovou, která snižuje zánět a zabraňuje vniknutí patogenních mikroorganismů do těla. Na závěr si něco povíme o tajemství lidového léku, který efektivně zatočí s nachlazením a dokonce vám pomůže zbavit se bronchitidy.

Ingredience

250 ml čerstvého mléka
1 čajová lžička másla (může být i kakaové máslo)
1 čajová lžička medu
1 žloutek
Čtvrť lžičky sody na pečení

Příprava

- Převařte mléko a nechte ho vychladnout. Přidejte med a máslo a dobře směs promíchejte.
- Přidejte sodu a žloutek do mléčné směsi a znovu promíchejte.
- Pokud chcete, můžete přidat 1 čajovou lžičku brandy.

Každý den před spaním vypijte 50ml této směsi, účinek bude viditelný už o jeden den. Jak bojujete proti nachlazení vy? Sdílejte své zkušenosti v komentářích.