První DOBRÉ zprávy! Austrálie prý našla lék na Covid-19: Má se jednat o ...

0
(0)

Dalibor , 17. 03. 2020

Tisíce nakažených pacientů denně, stovky přibývajících obětí a miliony vyděšených lidí - přesně takto působí na světovou populaci nový typ koronavirus Covid-19. Nikdo z nás nedokáže s jistotou předpovědět, jakým způsobem by se vážná diagnóza na jeho těle projevila, proto je na místě, když se lidé o možné varianty léčby aktivně zajímají.

 

V uplynulých hodinách byly zahraniční média zaplaveny informacemi o tom, že v Austrálii probíhá testování léčiv, které prý na respirační onemocnění výborně zabírají!


Pandemie obrovských rozměrů se stává živnou půdou pro vznik různorodých konspiračních teorií sahajících od hledání vojenských či geopolitických cílů až po úvahy o vysoce pravděpodobné ekonomické krizi, které může svět už o pár týdnů čelit. Jedno je však jisté - nejrenomovanější vědci a farmaceuti usilovně pracují na objevení medicíny, která by celé toto šílenství co nejdříve zastavila, případně alespoň zpomalila.

Odborníci se shodují v tom, že v případě nedodržení striktních opatření by mohlo nakazit přibližně 60% celosvětové populace, což je skutečně obrovské číslo. Cílem je tedy dosáhnout zpomalení šíření nákazy, a v tom nejlepším případě vynalézt vakcínu nebo léky na zcela odstranění příznaků.

Může nám všem už brzy odlehlá?


Doslova blahodárné účinky má proto informace pocházející z Austrálie, kde mají lékaři disponovat dvěma druhy léků, dosahujícími nečekaně pozitivní efekty. Nákaza sice není u protinožců natolik rozvinutá jako v Evropě, ale i tam počet infikovaných pacientů roste. Právě na této vzorku lidí se aktuálně testuje lék, přičemž po jeho nasazení mělo u několika nemocných dojít k postupnému úplnému vymizení viru z organismu.

Prozatím je známo, že by se mělo jednat o medikament Lopinavir / Ritonavir, používající se při léčbě onemocnění HIV, avšak s kombinací léku proti malárii. Odborníci zároveň zkoušejí nasazení zmíněných produktů s chlorochinem, přičemž závěry výzkumu by měly být vyhodnoceny přibližně do měsíce.

Dobrou zprávou je, že v Austrálii má jít o schválené a registrované léky, které byly objeveny již v minulosti, ale podle tamních zdravotníků by měly dát použít proti zuřící koronavirus!