Průlomový objev z Číny: Absence mléčných výrobků v jídelníčku může pomoci předejít vzniku rakoviny nebo podpořit její léčbu

0
(0)

Dalibor , 18. 04. 2021

Tento skutečný příběh se odehrál sice v minulém století, ale svým obsahem je stále aktuální a zajímavý. Jeho hlavní aktérkou je profesorka geochemie jménem Jane Plantová, které v roce 1987 lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. Ona ani její manžel se s nemocí nedokázali smířit, a tak hledali všechny možné prostředky a možnosti, jak podpořit její léčbu.

Vědecké zjištění z Číny

Jelikož Janin manžel pracoval v tehdejší době jako uznávaný vědec v Číně, začal v zemi pátrat po tom, jak by mohl své ženě s léčbou nemoci pomoci. Pak přišel s velmi zajímavým zjištěním. Číňanky prakticky netrpí rakovinou prsu. Muž se tedy zamýšlel nad tím, proč tomu tak je. Tak by mohl rozklíčovat to, co by mohlo uzdravit jeho ženu.

Jiný jídelníček než v západních zemích

Je všeobecně známé, že Číňané se stravují velice zdravě. Jejich jídelníček obsahuje především vařenou rýži a také ohromné množství mořských plodů a zeleniny. Tuků tedy v jejich potravě je celkově pouze 14 %, na rozdíl od té naší, která jich obsahuje až 36 %. Ovšem to nebylo tím, po čem manžel Jane vlastně pátral. Jeho žena se totiž po většinu svého života stravovala velmi zdravě. A náhle přišla zajímavá zpráva. Číňané prakticky nekonzumují mléčné výrobky.

Janin jídelníček obsahoval mnoho mléčných výrobků

Své zjištění přetlumočil muž své ženě po návratu z práce. Tak přiměl Jane k zamyšlení nad uplynulým časem a typem jejího stravování, ještě, než jí lékaři sdělili těžké onemocnění. Jelikož ženě příliš nezabírala chemoterapie, rozhodla se tedy pro takový experiment. Na šest týdnů vysadila ze svého jídelníčku mléčné výrobky (tzn. jogurty, tvarohy, mléko, sýry a podobně). A výsledky byly více než překvapující. Jane totiž ve svém těle zahájila jakýsi ozdravný proces, nad kterým zůstával rozum stát i renomovaným lékařům z onkologické kliniky.

Po téměř dvou měsících přišlo uzdravení

Zhruba po šesti týdnech od vysazení mléčných výrobků ze stravy se Jane Plantová začala cítit mnohem lépe. Nějakým zázrakem se její nádor v prsu začal zmenšovat až se nakonec zcela vytratil. Jane samozřejmě mezitím docházela i na chemoterapie, které svůj díl na uzdravení jistě také měly. Primárně však přisuzovala pozitivní účinky změně životního stylu. Zdravotničtí pracovníci, kteří se po celou dobu o ženu starali, byli u vytržení. Tohle ještě nezažili. Také věříte v takového zázraky a vliv potravy na tělesné pochody?