Propadněte kouzlu akupresury. Masáž jediného bodu vám uleví od bolesti hlavy, zad a krční páteře

0
(0)

Dalibor , 29. 09. 2020

Akupresura je přírodní léčebná metoda, kterou v Číně uplatňují už několik tisíc let. Na rozdíl od akupunktury při ní nejsou aplikovány jehly. Akupresura je založená na cílené tlakové masáži specifických bodů. Tato metoda má prokazatelně pozitivní účinky na lidský organismus a dokáže efektivně řešit desítky problémů. Představte si, že byste si pouhým stiskem určitého bodu zmírnili, nebo zcela utlumili bolest hlavy? To není žádné sci-fi. Opravdu to funguje a my vám prozradíme, jak na to.

Akupresura neslouží jen jako léčba. Je to také účinná prevence

Ano, je to tak. S pomocí akupresury lze nemocem a problémům různého charakteru efektivně předcházet. Na jakém principu to vlastně funguje?

  • Akupresura ve své podstatě podněcuje vaše tělo k sebeléčbě
  • Navíc posiluje obranyschopnost vašeho organismu
  • Díky akupresuře si tak můžete zlepšit celkovou fyzickou i psychickou kondici
  • Akupresura taktéž povzbuzuje regenerační procesy ve vašem těle

Tím seznam pozitiv určitě nekončí. To je také důvod, proč obliba akupresuru v posledních letech neustále roste.

Zbavte se bolesti rychle a bez chemie

Pokud vás netěší, že neustále zobete nějaké pilulky, akupresura je skvělá přírodní alternativa, jejíž účinnost vás překvapí. Nemusíte se bát, že byste to sami nezvládli. Přesvědčíme vás, že to opravdu není nic těžkého. Stačí trocha praxe a můžete to hned vyzkoušet.

Začněte s masáží hned v prvopočátku bolesti. Nečekejte, až se vám rozbuší hlava jako zvon. Začít je nutné hned, když ucítíte, že vás hlava tzv. „pobolívá“.

Kde se nachází tento tajemný bod, který vám uleví od bolesti

Natáhněte všechny prsty vaší levé ruky. Bod se nachází mezi palcem a ukazováčkem. Přesně uprostřed mezi kostmi (měkká část, která po roztažení připomíná kopeček).

Uchopte tento bod palcem a ukazováčkem své pravé ruky. Takto bod aktivujete a můžete začít s tlakovou masáží. Nejprve jemně, postupem času tlak zesilujte, ale nesmí vás to nesnesitelně bolet. Bod rytmicky tiskněte po dobu 20 – 30 s. Tento postup opakujte 3× a pak ruce vyměňte a celý postup taktéž zopakujte.