Proč využívat účinky této rostliny? Bělí zuby, ničí nádory a dokonale posiluje imunitu!

0
(0)

Tomáš , 25. 02. 2019

Krásná vůně a dokonalá chuť dokáže zdokonalit chut polévek. Potenciál této krásné rostliny byla široce využívána již ve středomořské kuchyni v Africe a Americe. Lidé ji považují za nejlepší rostlinu svého druhu.

Petržel

Víme o této rostlině skutečně málo a používáme ji tak často. Kromě toho, že je přidávána do vašich pokrmů, dělá se z ní také vynikající čaj, který má dokonalé účinky.

Petrželový čaj

Pokud si myslíte, že petrželový čaj nebude mít dobrouchuť, pletete se. Odvar z petržele má fantastickou chuť a může se dokonce smíchat s jinými bylinami ochucenými citronem a medem. Nemáte-li jednu nebo druhou alternativu, bude tuto roli vykonávat běžný cukr. Nicméně, s jeho výjimečnou chutí, je dobrý i bez sladidla.
Petrželový čaj se používá v některých zemích k prevenci beri-beri. Obsahuje neuvěřitelné množství vitamínu C, srovnatelné s citronem. Říká se, že ho obsahuje ještě čtyřikrát více. Kromě toho obsahuje také mnoho keratinu, vitamínů A a B, kyseliny askorbové a výrazně zlepšuje imunitní systém.

Recept na petrželový čaj

Pro denní dávku petrželového čaje budete potřebovat pouze 50 g petrželky, 500 ml vroucí vody, polovinu citronové šťávy a lžíci medu. Uděláte to klasicky jako každý jiný čaj. Očistěte nádobu a nalijte vařící vodu, vařte 5 minut nebo nechte pokrytý hrnec a nechte 10 minut louhovat.  Je důležité nechat čaj ochladit, pak bude mít lepší chuť.

Zabraňuje růstu nádoru

Studie ukázaly, že pravidelné používání petrželky nebo jeho silného odvaru výrazně zpomaluje růst rakovinných buněk. To se projevuje zejména v nádorech plic a žaludku. Navíc pomáhá bojovat proti artritidě, a proto by ji měli užívat zejména starší lidé, kteří jsou náchylní k této nemoci.

Akné a píchnutí

Léčí také akné, a pokud vás bodne vosa, měli byste místo třít petrželkou. Bude brzy po bolesti. Má výborný antibakteriální a protizánětlivý účinek. Petrželový čaj chrání vaše nervy a čistí tělo od toxinů.

Bělení zubů

Máme jednu dobrou zprávu pro milovníky bílých zubů a petrželového čaje, který přirozeně bělí zuby přirozeným způsobem. V kosmetickém průmyslu se však používají i efekty zesvětlení. Můžete zmrazit plátky petrželky v ledových formách s vodou a pak je použít do osvěžující limonády. Ozdobí ji.