Proč všichni v dřívější době jedli sádlo a netrpěli na pandemie, virová a další onemocnění. Sádlo má mnoho pozitivních vlastností

0
(0)

Dalibor , 24. 09. 2022

Mast - Sádlo je zavrhováno neprávem. Je mnohem prospěšnější, než si myslíme!

Obáváte se, že sádlo je to nejhorší, co si můžete dát k jídlu? My vám ukážeme, že to tak není. Dokonce vám ukážeme, že to může být přesně naopak.

Sádlo totiž rozhodně není tak škodlivé, jak se o něm říká. Stačí ho konzumovat střídmě as mírou a dokonce můžete svému tělu prospět.

Podívejte se na vše, co o něm musíte vědět ...

Obsahuje mnoho důležitých látek

Sádlo obsahuje celou řadu důležitých látek. Třeba vitamin B4, který ovlivňuje metabolismus bílkovin, předchází skleróze a dokonce podporuje regeneraci jater. Dále obsahuje vitamín E, který posiluje stěny krevních cév a dokáže minimalizovat případný vznik krevních sraženin. Také má vliv na regeneraci tkání.

Opomenout dále nelze ani vitamín D, který má vliv na metabolismus, na vstřebávání vápníku, stejně jako dokáže zpomalovat i růst rakovinných buněk. K tomuto všemu bychom měli přidat i selen, který je pomocníkem při ochraně před volnými radikály. Dále mast obsahuje také zinek, který zlepšuje dodávky kyslíku a podporuje buněčný růst.

Je zde také cholesterol

Sádlo obsahuje také cholesterol. Z části ten špatný, což je důvod, proč mnoho lidí tento produkt nedoporučuje. Už ale zapomínají na to, že obsahuje i ten dobrý, bez kterého se naše tělo neobejde. V té chvíli mluvíme o masti jako o něčem, co není až tak škodlivé, jak se na první pohled zdálo.

Ano, negativa má, ale co pozitiva?

Přijde vhod v mnoha situacích
Sádlo může být dokonce nezbytným pomocníkem pro naše tělo, v mnoha situacích. Hodí se při celkové vyčerpanosti, protože nám pomůže nabrat a udržet energii. Dále je sádlo doporučováno tomu, kdo je vystaven pravidelné a velké fyzické námaze.

Vhodné může být také v případě močových kamenů, nebo při problémech s játry. Opomenout však nelze ani to, že obecně by se měl jeho příjem zvýšit během zimního období.

Sádlo však může mít pozitivní vliv na eliminaci bolesti kloubů, stejně jako má prý pomáhat is plešatostí. Postup aplikace je v tomto případě stejný. Stačí jen pravidelně mazat na konkrétní místa na vašem těle.

Vhodné je i v kosmetice

Sádlo není vhodné jen ve chvíli, kdy chcete zlepšit zdraví. Řada žen vám potvrdí, že se hodí i ve chvíli, kdy chcete zlepšit a také podpořit krásu. Hodí se například na běžnou hydrataci pokožky a odstranění suchosti.

Dále jí dokáže dát lepší pružnost, umí ji také vyhlazovat a dokonce dokáže sádlo eliminovat vznik akné.