Chloupky na uších se nedělají jen tak, ale mají spojení se srdečními problémy.

0
(0)

Dalibor , 11. 02. 2021

Chloupky v uších sice mohou vypadat poněkud nevzhledně, ale plní velmi důležitou funkci. Jedná se o typ chlupů, které by se neměli vytrhávat. Pokud Vás trápí opravdu hodně, místo vytrhávání je zkuste pouze zastřihnout. Chloupky v uších trápí mnoho mužů, ale i žen. Ani muži ani ženy by se těchto chloupků neměli snažit nadobro zbavit. Takové chloupky totiž plní velmi důležitou funkci pro naše tělo. Zároveň se ale spekuluje o tom, že chloupky v uších mohou mít spojitost s infarktem myokardu. Tak jak to tedy vlastně je?

K čemu jsou chloupky v uších dobré

Chloupky v uších, ale i ty v nose, zastávají pro lidské tělo velmi důležitou funkci. Fungují jako obranný systém lidského těla. Chloupky zachycují škodlivé kousky prachu a dalších nečistot, aby se nedostaly do našeho těla. Proto, i když trápí mnoho mužů i žen, je dobré si chloupky ponechat. Není dobré chloupky vytrhávat. Když k tomu dojde, tělo nebude mít jakým způsobem sbírat a zachycovat škodliviny před vstupem do těla a ohrozíte tím své zdraví. Na základě toho, že se dostanou nečistoty do Vašeho těla, mohou vzniknout nejrůznější problémy včetně různých onemocnění. Pokud tedy máte pocit, že chloupky jsou příliš patrné a nevzhledné, není tou správnou cestou jejich úplné odstranění. Pouze je zkraťte na délku, která je pro Vás přijatelná. Pořád je lepší, aby chloupky zastávali svou funkci o trochu méně než vůbec.

Ušní chloupky jako vodítko k infarktu myokardu

Ne nadarmo se říká, že uši jsou zrcadlem srdce. Mohlo by to tak být i v doslovném významu. Změny v uších mohou vést k celé řadě srdečních problémů. Proto se spekuluje o tom, že lidé, kteří těch ušních chloupků mají příliš moc, mohou být spíše ohroženi na zdraví, než že by jim to bylo ku prospěchu. Ohroženu mohou být zejména infarktem. Zatím se o důvodu tohoto spojení pouze spekuluje, možné je, že za to může projev nadměrného množství testosteronu.

👍 Tento návod je užitečný