Proč rozhodně nevyhazovat pecku z avokáda? Má mnoho využití!

0
(0)

Bláha Tomáš , 05. 02. 2019

Jedno z nejzdravějších druhů ovoce je právě avokádo. Je vědecky dokázáno, že obsahuje mnoho blahodárných látek, které tělu prospívají. Pokud jste toto ovoce ještě nevyzkoušeli, určitě neváhejte. Je zdrojem zdravých tuků a nabité živinami.

Antioxidační zdroj energie

Více než 70 procent avokáda se nachází v semínku. Takové silné antioxidanty mají moc zničit volné radikály, které se vztahují k mnohým chorobám a obezitě. Toto semínko také obsahuje velké množství polyfenolů, stejně jako v zeleném čaji!

Vláknina

Avokádové semínko je naložené vlákninou. Věděli jste, že jedno avokádo obsahuje více rozpustné vlákniny než většina ostatních potravin, které jsou na planetě?

Zažívací potíže

Lidé v Jižní Americe ho používají k léčbě gastrointestiálního traktu a ostatní zažívací problémy. Snižuje zánět a chrání žaludek před vředy a zmírňuje zácpu. Můžeme zde také zmínit, že je skvělý k léčbě průjmu, dobře pomáhá na bakteriální a virové onemocnění.

Proti rakovině

Je naložené ve flavonoly – extrémně silný antioxidant, který pomáhá snížit nebo předcházet nádoru. Nedávná studie zveřejněná v časopise Biology Pharmaceutical, v roce 2013 zjistila o avokádu zajímavá fakta! Extrakt z avokáda způsobí u leukemických buňkách sebedestrukci. V jiném případě nejnovější studie z časopisu Cancer Research píší o tom, jak se dá v avokádu najít sloučenina, která se jmenuje avocatin B. Je to extrémně účinný proti buňkám akutní myeloidní leukémie!

Srdce

Ne, toto není reklamní slogan – prospívá vašemu srdci ale něco mnohem lepší! Jak jsme dříve zmínili, že avokádo obsahuje vlákninu, tak snižuje hladinu cholesterolu. Úplně si cholesterol podá a roznese ho ve vašem krevním oběhu. Avokádo takto pomáhá předejít srdečním chorobám a infarktem.

Imunitní systém

Avokádo vám pomůže nabudit váš imunintní systém a je výborným pomocníkem k boji proti rýmě a nachlazení. Když je imunitní systém silný, dokáže si poradit se všemi infekcemi a nemocemi.

Hladina glukózy v krvi

Můžeme ještě zmínit další dobrou zprávu! Avokádo a její extrakt pomůže vám a vašemu milenci snížit glukózu v krvi a udržuje zdravě váhu. Snižuje vaši chuť k jídlu a poskytne vám pocit sytosti na delší dobu!

Stárnutí

Je plný antioxidantů a pomůže zpomalit proces stárnutí. Zredukuje vám tvorbu nepříjemných vrásek a pomůže vám obnovit hladinu kolagnu a vaše kůže bude mladá a pružná!

Jak sníst avokádové semínko?

Nejlepší kde si můžete toto super zdravé jídlo přidat, jsou vaše oblíbené smoothies, omáčky nebo do dresinku. A pamatujte, že tato semínka vám velmi pomáhají, i když má trpkou chuť ale to nevadí! Přidejte si trošku sladších ingrediencí jako sladké ovoce nebo med abyste chutě dokonale doladili.
Nejlepší způsob jak si ho přidat do smoothies je, když si avokádo rozložíte na prášek díky mixéru. Nebo si ho přidejte do čaje nebo na obličej, je to jen na vás. Věděli jste, že avokádo může být používáno jako přírodní růžová barva pro oděvní průmysl?

👍 Tento návod je užitečný