Proč pít každý den rajčatovou šťávu? Pomůže vašemu zdraví.

0
(0)

Dalibor , 21. 10. 2020

Skutečnost, že jsou rajčata zdraví prospěšná, je známá. Jak často si ale dopřáváte rajčatovou šťávu? Nemusíte se spoléhat na tu z obchodu. Vytvořte si domácí, nejlépe z BIO rajčat, která vám dodá spoustu síly a posílí váš imunitní systém. Díky tomu se vám každý vir vyhne obloukem.

Úspěšný pokus se zajímavými výsledky

Aby odborníci dokázali prospěšnost rajčat, svolali si na pomoc ženy různého věku a dávali jim vypít 250 ml rajčatové šťávy denně, po dobu dvou měsíců.

Nejrychlejší a nejviditelnější změna se týkala úbytku váhy. Dámy byly překvapené, protože nezmizela jen voda, ale také tuk. Změnily během pokusu také stravovací návyky a dnes tvrdí, že v tom budou pokračovat, aby se cítily zdravé.

Na začátku a konci experimentu bylo přistoupeno k rozboru jejich krve. Na začátku bylo nalezeno vysoké množství cholesterolu, který později záhadně zmizel. Odborníci se domnívají, že je to látkou, která rajčata obsahují

Účinky na zdraví

Výsledky ukazují, že jedna sklenice rajčatové šťávy denně zvyšuje imunitu, chrání před srdečními chorobami a také snižuje riziko rakoviny. Pomáhá lidem, kteří trpí zažívacími obtížemi, předchází nemocem močového měchýře, slinivky břišní, jater a plic.

Rajčatová šťáva také pečuje o pokožku, snižuje kašel, předchází anémii, zmírňuje revmatické příznaky a upravuje krev. Je skvělým lékem na svalové křeče, jelikož obsahuje hodně hořčíku.

Lepší je domácí výroba

Koupený džus nemusí být ideální. Tvoří ho totiž i spousta cukru. Kupte raději samotná rajčata a omyjte je ve vodě. Oloupejte, dejte do hrnce a připravte špetku cukru a soli.

Míchejte často, aby nedošlo k převaření. Vařte deset až patnáct minut, a nakonec hotovou šťávu přelijte do skleněných lahví. Po vychladnutí odložte na chladné a tmavší místo. Konzumujte po dobu dvou měsíců a uvidíte překvapivé výsledky. Spotřebujte včas a raději si vařte čerstvou šťávu.