Proč nevyhazovat slupku z cibule do koše? Má zázračné vlastnosti pro zdraví

0
(0)

Dalibor , 24. 09. 2022

Cibule se považuje za jednu z nejzdravějších potravin vůbec. Není pouze dobrým pomocníkem v kuchyni. Její účinky můžete pocítit iv momentě, pokud vás skolí chřipka či rýma, přičemž nemusíte hned běžet do lékárny. S čím vším cibule zatočí?

Většina z nás by slupky z cibule okamžitě vyhodila. Nepovažuje je totiž za přínos ani v oblasti kulinářství ani ničeho jiného. Někteří by nyní mohli namítat a dělají dobře. Slupky totiž také léčí!

Během vaření nám zůstane slupka z cibule, která vždy skončí v koši. Nemusíte ji ale vůbec vyhazovat! Nejenže je výživná, ale navíc má příznivý vliv na vaše zdraví!

Cibule má antibakteriální a antiseptické účinky! Slupka cibule obsahuje více antioxidantů než samotná cibule!

  • reguluje krevní tlak
  • potlačuje choroby krevního oběhu
  • snižuje hladinu cholesterolu
  • působí jako antidepresivum
  • účinně bojuje s alergií
  • příznivě ovlivňuje růst svalové hmoty
  • snižuje otoky
  • zmírňuje křeče v nohách

Poznámka: Cibulové slupky nejsou jedlé. Níže se dozvíte, jak je lze využít.

Tak jako cibulová dužina, tak i slupky většinou připravujeme při nachlazení. Například v boji proti bronchitidě bychom měli využít cibulovou vývar se slupek. Stačí, když vařící vodu nalijeme na nieoľko cibulových slupek a necháme vyluhovat.

Samozřejmě, tuto tekutinu nepijeme, slupky jednoduše zabalíme do gázy, přiložíme na hrudník. Takto si pomůžeme při vykašlávání, rekonvalescenci dýchacích cest. Opakujte 3x do dne. Pokud se ptáte, co může za účinnou sílu slupek, hned vám to prozradíme. Je to zejména obsah éterických olejů ale i přítomnost kyseliny jantarové, citrónové a jablečné.

Další využití cibulové slupky:

Problémy s pletí - Cibule má antiseptické účinky a proto snižuje podráždění - stačí potřít obličej neoloupaných cibulí a pak obličej omýt vodou.

Barvení vlasů - Ano, čtete správně! Cibulové slupky mohou barvit vlasy! Tato metoda funguje nejlépe na světlých vlasech. Potřebujete 30 až 50 gramů slupky, které necháme hodinu ve vodě. Po hodině se směs změní na pastu, kterou vlasy potřete před každým mytím vlasů. Vlasy budou mít zlatý odlesk.

Pro růst vlasů - Cibule podporuje růst vlasů. Rostou rychleji, ale především jsou silnější než kdykoliv předtím. Slupku několik minut vařte a potom sceďte. Vodu dejte do prázdné lahve od šamponu. Vždy před mytím vlasů jemně vmasírujte do pokožky hlavy.

Jako dochucovadlo - Chcete-li využít zdravé vlastnosti slupky, můžete ji vhodit do polévky během vaření a odstranit před podáváním. Tímto způsobem z ní získáte všechny živiny.