Rozřízla krabici od dětského džusu a zhrozila se. Teď radí všem rodičům, aby si koupi krabicových džusů rozmysleli.

0
(0)

Dalibor , 31. 07. 2020

Na trhu je k dostání celá řada výrobků, které jsou nutričně nevyvážené, plné konzervantů a cukrů. Tyto produkty jsou v mnoha případech lahodící chuťovým pohárkům, avšak jsou i velmi nezdravé. Zejména pak pro děti, které mohou cíleně po rodičích vyžadovat nejen sladké pokrmy, ale i nápoje. Cukry jsou ale vysoce návykové. Zaměřme se konkrétně na nápoje. Dětské džusy se mohou tvářit z počátku prospěšně, ale ve skutečnosti nejsou nikterak pro dítě dobré.

Obecná doporučení, co se týká konzumace dětských džusů

Rodiče, kteří chtějí děti potěšit sladkým nápojem udělají lépe, když jej sami zhotoví z čerstvého ovoce. Takovéto pití je jednoznačně zdravější než to kupované. Na popíjení kupovaných dětských džusů se zaměřila i americká pediatrická akademie, která tvrdí toto:

  • Ovocné dětské džusy z obchodu by neměly konzumovat děti mladší 6 měsíců. Výjimku mohou tvořit situace, kdy váš potomek má například zácpu.
  • Kupované džusy nemají pro děti od 6 měsíců do 6 let věku žádnou nutriční hodnotu. Preferovat by měli rodiče hlavně konzumaci čerstvého ovoce, které dětem dodá vitamíny a vlákninu.
  • Pakliže dětem dovolíte pít kupované krabicové džusy, omezte jejich konzumaci na minimum. U dětí od 1 roku do 6 let povolte maximálně 120 až 180 mililitrů za den a 240 mililitrů až 350 ml u dětí nad sedm let věku.

Dětem nekupujte zásadně džusy nepasterizované

Džusy, které neprošly pasterizací mohou podléhat časněji zkáze než ty pasterizované. Také do krabičky s dětským džusem nevidíte a nemůžete zkontrolovat, zda náhodou již nápoj není plesnivý. Proto se těchto produktů úplně vyvarujte.

Nepříznivé účinky na dutinu ústní

Častá konzumace sladkých džusů může rovněž u dětí způsobovat stejně jako sladkosti, zvýšenou tvorbu kazů. To je velký problém hlavně v případě, že se jedná o chrup trvalý. Zajímejte se tedy o to, co vaše děti pijí. Tento problém nezpůsobují jen džusy, ale i jiné sladké limonády, jak sycené, tak nesycené.