Proč každý den žvýkat sušený hřebíček? Rada z čínské medicíny pro vaše zdraví!

0
(0)

Tomáš , 31. 01. 2019

Hřebíček je koření, které k nám původně přišlo až z velmi vzdálené Číny. Zde je v rámci medicíny využíván již dlouhá staletí. Je to voňavé koření, které v sobě ukrývá mnoho pozitivních účinků na lidský roganismus. V naší zemi jsme většinou zvyklí na jeho využití v kuchyni, ale my vám poradíme jak ho využít mnohem lépe.

Hřebíček

Pokud jste někdy zkoušeli v ústech žvýkat hřebíček při bolestivám krku, dobře jste udělali. Jeden z nejznámějších účinků tohoto drobného ale výrazného koření je velmi silná dezinfekce. Hřebíček tak okamžitě ničí veškeré bakterie a různé jiné mikroorganismy. Z tohoto důvodu se doporučuje žvýkat hřebíček i při bolesti zubů, či popálení jazyka. Tímto výčtem ale jeho řada účinků terpve začíná!

Očista od parazitů

Zbavit se parazitů je velmi jednoduché. Pokud cítíte, že Váš žaludek není v pořádku a ve střevech Vám cosi dovádí, žvýkejte hřebíček několik dní asi půlhodinu před jídlem. Žvýkejte ho alespoň dvakrát denně, pokud Vám nevadí jeho aroma, pak klidně i častěji. Jde o silná preventivní opatření. Pokud jste tedy náchylní na průjmy, či zažívací problémy, hřebíček je pro Vás tím pravým, neboť je vynikající prevencí, která zastaví množení jakýchkoliv parazitů. Bude to sice znít zázračně, ale i pokud ho začnete užívat v poslední chvíli, když už je Vám neskonale zle, i tehdy pomůže.
Hřebíček zbaví Vaše tělo i zlatého stafylokoka, v tomto případě však nezapomeňte, že se stále jedná jen o doplněk léků pro rychlejší léčbu. V případě stafylokoků je nutné držet se v první řadě lékařských pokynů.

Velkou zajímavostí také je, že hřebíček významně ovlivňuje i samotný ​​bacil spojený s tuberkulózou!

Pro perorální použití

Trápí vás zanícené dásně, stomatitida, či paradentóza? Nezapomeňte tedy, že éterické oleje obsažené v jednom maličkém hřebíčku odstraní z úst zápach, zánět, a zastaví krvácení. Žvýkání hřebíčku je mnohem účinnější než máchání úst chemickými přípravky a každý seriózní zubař vám to potvrdí.

Hnisavé mandle

Angína je nepříjemná věc a hnisavé čepy v hrdle jsou tím nejnepříjemnějším příznakem. Pokud na to máte žaludek a vydržíte bolest, rozdrťte si hřebíček na jemno, smíchejte ho s trochou medu, případně s troškou čisté vody a namočte do této směsi vatovou tyčinku na čištění uší. Tou si pak po hnisavých čepech přejíždějte. Nejenže se Vám ihned uleví od bolesti, protože hřebíček lokálně na nějaký čas sliznici umrtví, ale je možné, že čepy pod sílou olejů i povolí a setřete si je z hrdla dolů.Pozor si však dávejte při přímém kontaktu., můžete se dávit, pokud si budete hrdlo příliš dráždit. Pokud se na to necítíte, hřebíček alespoň žvýkejte. I to Vám pomůže víc, než nic.

Lepší trávení

Hřebíček také posiluje trávicí trakt a zlepšují procesy v něm. Proto je žvýkejte minut před každým jedním jídlem, i před obyčejným dortíkem ke kávě.

Rozhodně se jim však vyhýbejte, pokud máte diagnostikovány žaludeční a jícnové vředy či vysoký krevní tlak. Tehdy by Vám hřebíček nemusel udělat vůbec dobře! Naopak ho ale užívejte, pokud trpíte gastritidou, nadýmáním a nízkým pH v organismu.

Prevence rakoviny

Už dávno jsou známé účinky hřebíčku i jako prevence před bujením a množením nemocných buněk, tedy rakoviny. Hřebíček pomáhá dokonce i v případě, že rakovinu máte, protože jeho účinky jsou tak silné, že zabraňují tvorbě a množení nových buněk. Pokud máte v rodině někoho s tímto onemocněním a předpokládáte dědičnost, nic nezkazíte, pokud budete hřebíček žvýkat preventivně, i když Vám zatím nic není. Přinejmenším Vám nikdy nebude zapáchat z úst.

Zvýšení krevního tlaku

Pokud trpíte nízkým tlakem, pak doporučujeme také denně žvýkat trochu sušeného hřebíčku. Úplně postačí pokud si poodlamujete jen vrchní pupeny, ve kterých je mnoho dobrého. Jsou dokonce silnější než káva! Zbaví Vás bolesti hlavy, letargie a posílí Vaši obranyschopnost.

A jak zjistit, zda je hřebíček, který máte doma stále čerstvý?

Jednoduše ho namočte do misky s vodou. Pokud plave vodorovně, můžete ho použít jedině tak do perníčků. Pokud však plave svisle, nebo se zcela potopí, pak ho můžete orálně užívat, jak jen chcete.