Proč jíst denně banány a avokádo? Snižují riziko onemocnění ledvin a vzniku kardiovaskulárních chorob!

0
(0)

Dalibor , 15. 10. 2020

Ovoce, zelenina, celozrnné výrobky a ořechy jsou součástí zdravého jídelníčku. Všechny tyto potraviny pomáhají udržovat tělo zdravé, vitální a podporují látkovou výměnu a správný chod nervové soustavy a kardiovaskulárního systému. Jsou však produkty, které přinášejí oproti jiným další výhody, protože obsahují významné množství daného prvku a pomáhají tím zůstat zdravý. To je příklad také banánů a avokáda, které bychom měli vzhledem k množství obsaženého hořčíku a draslíku konzumovat každý den.

Banány na cesty i svačinu

Banán je ideálním ovocem na cesty, na svačinu do školy a do práce. Má svůj vlastní hygienický obal, navíc nevyžaduje speciální zacházení nebo chlazení, přitom obsahuje velké množství draslíku a vlákniny, navíc dodá tolik potřebnou energii. Banány pomáhají také regulovat hladinu cukru v krvi a udržují správný krevní tlak. Jsou vhodné i pro pacienty s močovými problémy, protože snižují pravděpodobnost vzniku ledvinových kamenů.

Avokádo do salátu i toastu

Také avokádo poskytuje velké množství živin s pozitivními dopady na lidský organismus, hlavně působí na srdce a tepny, které udržuje v kondici. Avokádo obsahuje obdobně jako banány vlákninu a energii na fungování mozkové činnosti. Kromě toho obsahuje také vitamin C, K a kyselinu listovou, což jsou základní kameny pro udržení zdravé tělesné kondice. 

Co se stane s tělem při každodenní konzumaci banánu a avokáda?

Při konzumaci banánů a avokáda denně dochází ke snížení kalcifikace vápníku, čímž se snižuje riziko onemocnění ledvin, ale také kardiovaskulárních chorob. Kalcifikace je totiž hromadění vápníku ve tkáních, cévách nebo orgánech, což zabraňuje jejich správnému chodu. Kalcifikaci zamezují podle vědců z University of Alabama draslík a hořčík, minerály obsažené právě v banánech a avokádu. Díky zvýšené hladině těchto prvků se chrání tepny, čímž se předchází srdečním onemocněním, mrtvici, chronickému onemocnění ledvin nebo vysokému krevnímu tlaku.