Proč do trouby před pečením sypat sůl

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Stalo se vám někdy, že jste striktně dodržovali recept, dodržovali poměr surovin a teplotní režim, ale pokrm stále nevyšel? Mohlo by se to spálit, nevykynout nebo dokonce zůstat syrové. Neměli byste si hned stěžovat na své kulinářské schopnosti nebo špatnou techniku. Řekneme vám, jak sůl v troubě jednou provždy změní tuto situaci!

Sůl v troubě: trik zručných hospodyněk

Proč trouba pokrm nepeče

Moderní trouby mají tendenci vařit horní a spodní část pokrmu rovnoměrně. Mají konvekční funkci a dokonce i časovač. Trouby starší generace ale takové inovace nemají. 

Nádobí se proto může připálit a zůstat uvnitř syrové. Teplo totiž přichází pouze zespodu a v troubě je rozloženo nerovnoměrně. 

Nespěchejte s voláním mistra. Existuje lepší řešení!

Proč potřebujete sůl v troubě

Na dno trouby položte plech s velkým množstvím soli. Výrobek bude při ochlazování vydávat teplo. 

Případně můžete sůl použít přímo ve stejné formě nebo na stejném plechu, kde pečete večeři. 

V případě pečení je to samozřejmě nepřípustné. Ale vařit kuřecí stehýnka nebo brambory nebo ryby se solí je skvělý nápad!Sůl v troubě není třeba měnit po každém pečeném pokrmu. 

Časem zežloutne, ale to výrobku nebrání plnit svou funkci. Použijte tento jednoduchý životní trik, aby vaše hlavní jídla a pečivo byly vždy chutné!

Cihla v troubě

Pokud se bojíte, že sůl zkazí chuť vašich pokrmů, použijte cihlu. Funguje úplně stejně: absorbuje teplo a zajišťuje jeho rovnoměrné rozložení. Kromě toho lze v prodeji najít speciální pečicí kameny. Díky nim zapomenete, co je to zkažený dezert!

Zdroj: sovkusom.ru