--> --> Proč byste svým dětem neměli kupovat Kinder vajíčka? Toto jsou jasné důvody. - iRecept

Proč byste svým dětem neměli kupovat Kinder vajíčka? Toto jsou jasné důvody.

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 28. 07. 2020
-->

Také patříte k rodičům, kteří občas rádi svým dětem dopřejí napříč generacemi známou a oblíbenou sladkost od společnosti Kinder? Ať už se jedná o tyčinky, nebo čokoládové vajíčko Kinder Surprise, měli byste zpozornit!

Na základě posledních průzkumů německé organizace FoodWatch, která se zaměřuje na ochranu práv spotřebitelů a kvalitu jídla, bylo zjištěno, že tato dětská čokoláda obsahuje karcinogeny. Výskyt karcinogenů v jakékoliv stravě, a to už zejména ve stravě dětské je neprosto nežádoucí.

To všechno kvůli lepší chuti čokolády

Karcinogeny jsou pro tělo nebezpečné látky, které v podstatě stojí za vznikem rakoviny v lidském těle. Celý život bychom se měli mít na pozoru a tyto látky co nejvíce eliminovat. Do lidského těla je dostáváme také např:

  • Kouřením
  • Konzumací alkoholu

Podle vyjádření Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) se v případě dětské čokolády jedná o nežádoucí uhlovodík, známý pod zkratkou MOAH. Tento uhlovodík je karcinogenní a také mutagenní. Tato látka je vedlejším produktem, který je získáván díky procesu těžby nerostných surovin, jako je např. ropa.

MOAH je součástí minerálního oleje, který přispívá k lepší chuti čokolády, což je hlavní důvod, proč je ve výrobě přidáván. Nejen produkty značky Kinder, ale také čokoládové bonbóny značek Ferrero, Rübezahl a Lindt tento karcinogenní minerální olej obsahují.

Podplácení vědců a novinářů jako běžná praxe

Organizace FoodWatch dále upozorňuje, že výrobci těchto potravin ovlivňují své vědce ve smyslu různých úplatků a dále se podobně snaží působit na novináře, kteří poté píší falešné články v jejich prospěch. 

Jak se však na svoji obranu k této skutečnosti vyjadřuje společnost Ferrero, výskyt těchto karcinogenních olejů je prakticky všude v celém životním prostředí, a to především v obalových materiálech či barvě. Toto tvrzení lze vnímat spíše jako výmluvu.

Vzhledem k závadnosti této dětské čokolády, jsou čokoládová vejce společnosti Kinder dokonce zakázána ve státě Chile. Pokud chcete pro děti to nejlepší, vyvarujete se těmto produktům a nekupujte je.

-->