--> --> Proč byste neměli spát ve stejném pyžamu dva dny po sobě. Je to zdraví nebezpečné! - iRecept

Proč byste neměli spát ve stejném pyžamu dva dny po sobě. Je to zdraví nebezpečné!

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 10. 06. 2024
-->

Je až překvapivé, kolik problémů může naše pyžamo spánku způsobit!

Dbáme na každodenní vzhled: chodíme do práce v nažehlených košilích, pravidelně si pereme kalhoty a nezapomínáme ani na výměnu spodního prádla. Ale hygiena domácí oblečení často trpí a pyžamo není výjimkou. " Je to jen pyžamo!" Jak se může zašpinit, když v něm jen spím? - budete překvapeni.

Ukazuje se, že i předměty ke spánku se mohou stát živnou půdou pro bakterie. Proč jsou zastaralá pyžama nebezpečná, pojďme na to přijít dále.

Zastaralé pyžamo zhoršuje spánek

Všimli jste si, jak zdravě a sladce spíte, když měníte povlečení, prostěradla a přikrývky? Čisté pyžamo funguje stejně. Zatuchlé oblečení naopak zhoršuje kvalitu spánku. Také se potíme v noci a na látce zůstávají korálky potu. Mohou způsobit svědění a podráždění pokožky, a tím narušit zdravý spánek.

-->

Příčina alergie

Pokud jste náchylní k alergiím, nezapomeňte si pyžamo vyměnit každé dva dny! Prach vyvolává podráždění receptorů v nose, což vede k extrémně nepříjemným příznakům onemocnění dýchacích cest . Roztoči, kteří žijí na oděvu, se živí odumřelými částicemi kůže. Proto jsou pro ně zatuchlá spací pyžama a ložní prádlo rájem.

Nejen alergie, ale také akné

Noční prádlo prané ve špatnou dobu může způsobit podráždění pokožky . Faktem je, že na látce se hromadí bakterie a částice prachu. V noci se pyžama dotýká naší pokožky a ucpává nám póry. To zase způsobuje akné a akné.

-->

Zápach

V noci se potíme stejně jako ve dne. Pot vsakuje do pyžama, vytváří nepříjemný zápach a stává se živnou půdou pro bakterie . A nejpříjemnější je nosit čisté oblečení, které voní svěže.

Nositel infekce

Špinavé oblečení nejen hromadí patogenní mikroorganismy, ale může je také přenášet dále . Tím, že si včas nevyměníte oblečení na spaní, spustíte řetězovou reakci přenosu bakterií. A teď to není ani o vaší pokožce, ale také o jiných věcech. Když oblek vložíte do pračky, bakterie „skočí“ jak na vaše oblíbené tričko, tak na tepláky vašeho manžela. Navíc někdy ani důkladné praní nedokáže zvládnout množství škodlivých mikroorganismů, které žijí na špinavém oblečení.

-->

Nezdravé podmínky spánku

Bakterie, odumřelé částice kůže, prach a zápach z potu, který se hromadí na pyžamu, ovlivňují podmínky spánku. Můžete tak zachytit infekci a oslabit imunitní systém . To znamená, že vaše tělo bude náchylnější k nejrůznějším chorobám. A když člověk nemá dostatek spánku, trpí nespavostí a nočními můrami - ovlivňuje to výkon po celý den.

Je úžasné, kolik problémů může naše spánkové pyžamo způsobit! Tento seznam zahrnuje alergie, kožní problémy a problémy s imunitním systémem. Tomu všemu se však lze vyhnout jednoduchými činy. Nezapomeňte si včas umýt pyžamo a vyměnit si ložní prádlo . A pak je zaručen zdravý a zdravý spánek!

-->