Zbavte se toxinů tlustého střeva a snižte krevní tlak. Tyto rady jsou k nezaplacení!

0
(0)

Tomáš , 05. 08. 2021

Med a jablečný ocet se již několik desetiletí používají jako směs s velkým přínosem pro zdraví člověka. Tyto dvě složky jsou velmi bohaté na živiny a mají silné léčivé vlastnosti. Účinně vyčistí tlusté střevo a bojují proti známkám stárnutí. Příprava je velmi jednoduchá. Potřebovat budete pouze:

  • 2 lžíce jablečného octa
  • 1–2 polévkové lžíce medu
  • Sklenici teplé vody

Rozpusťte přísady ve vodě

Jablečný ocet a med podle chuti rozpusťte ve sklenici teplé vody a pečlivě zamíchejte. Konzumujte jeden až dva šálky tohoto přírodního elixíru denně, ideálně ráno a večer. Je to přirozený detoxikátor a stimulátor imunity, který předchází stárnutí. To je zapříčiněno množstvím esenciálních minerálů, vitamínů a antioxidantů, které ničí volné radikály.

Díky antibakteriálním a čisticím vlastnostem zmírňují tyto dvě složky i kožní projevy stárnutí, například stařecké skvrny nebo hyperpigmentaci. Také pomáhají proti tvorbě akné. Mohou ale poskytnout daleko víc zdravotních výhod. Především snižují krevní tlak, zmírňují projevy artritidy a kontrolují hladinu cholesterolu.

Jablečný ocet pomáhá od přebytečných kil

Dalším přínosem je, že pomáhají v boji proti obezitě. Za to může především kyselina octová přítomná v jablečném octu. Tento ocet revitalizuje celé tělo a v některých případech se dá použít i k léčbě otravy jídlem. Jablečný ocet čistí ledviny a játra, pomáhá léčit alergie, posiluje žaludeční kyseliny a osvědčil se i jako záchrana od pálení žáhy.

Výčet zdravotních účinků medu by vydal na celou knihu. Kromě toho, že zmírňuje octovou příchuť směsi, obsahuje bílkoviny, vlákninu, cukry, vitamíny, aminokyseliny i minerály. Je v něm zastoupeno poměrně dost železa, vápníku, sodíku i draslíku. Med navíc obsahuje spoustu vitamínu C, A, B, E, H a K. Posiluje oběhovou soustavu a srdeční činnost. Pomáhá při onemocnění dýchacích cest a při horečkách. Med navíc snižuje sekreci žaludečních šťáv až o polovinu.