Proč by děti vůbec neměly dělat domácí úkoly? Zde je důvod!

0
(0)

Dalibor , 08. 07. 2024

Udělal jsi si už domácí úkoly?- věta, která způsobuje spory mezi dětmi a jejich rodiči. Pokud dítě domácí úkoly neplní, vede to rodiče do školy, což může v budoucnu vést k ještě větším problémům. Je však domácí úkol skutečně tak důležitý?

Domácí úkoly

Řekneme vám, proč by je děti rozhodně neměly dělat, a jejich rodiče už nebudou mít zbytečné starosti.

Dělat domácí úkoly s dítětem neovlivňuje výkon ani vzdělání.

Mimochodem, tato skutečnost je vědecky prokázána. Profesor na University of Pennsylvania publikoval své desetileté studium, které jasně ukázalo, marnost domácích úkolů pro studenty.

V 19. století byla domácí práce používána jako trest pro studenty. Co by taky mohlo být horší, než dítěti vzít volný čas?

„Dítě by mělo mít volný čas, když nedělá nic: 2-4 hodiny denně. Ale jejich rodiče to organizujíi - kroužky, doučování, sportování ... nervy, co s tím souvisí, “ říká psycholog Michail Labkovský.

V Hongkongu, na Tchaj-wanu a v Japonsku dostávají děti méně domácích prací než jejich vrstevníci v jiných zemích. Asijští chlapci jsou však na vrcholu žebříčku a dostávají medaile ze všech druhů olympijských her!

Nicméně, ti školáci, kteří zůstávají doma 10 hodin týdně, v průměru zaujímají pouze 10. místo v mezinárodním hodnocení kvality školy TIMSS.

Stojí to za to?

Jediným argumentem ve prospěch ochrany domácích úkolů je, že opakováním lekce se vyrovná s úkolem učení. Proč jsou například školy ve Finsku mezi nejlepšími?

„Naučte se ve škole a odpočívejte doma!“

Většina z těchto škol tuto politiku sleduje. Úkolem učitele je vyučovat v hodině a student již nebude muset studovat doma více než půl hodiny po škole.

„Je těžké říct, kdo má více psychologických problémů - skvělého studenta nebo Pátkař. Premianti se snaží číst knihy a učí se na samé jedničky - děti s nízkým sebevědomím. Ve vztahu ke škole a učiteli musí být rodič vždy na straně svého dítěte. Postarejte se o to a nebojte se o špatné známky. Strach mějte z odporu ke škole a učení jako takovému."

Kromě toho nekonečné hodiny bdělosti nad knihami a notebooky, kousání tužek a stresu nenechají vaše děti lhostejné. Takové děti mají neklidný spánek, často se probudí a jsou často onemocní. Studenti základních škol procházejí velmi těžkým obdobím.

Závěr

Zvýšení počtu hodin a řádná organizace vzdělávacího procesu může usnadnit ukončení školního roku a dokonce prodloužit dobu opakování kurikula. Tato praxe je bohužel jiná.

Bohužel většina rodičů je přesvědčena opak. Domnívají se, že domácí úkoly jsou nezbytné pro to, aby se dítě naučilo být více nezávislé a disciplinované.

Bez ohledu na to, jak pečují dospělí, nadměrný počet úkolů způsobuje negativní emoce a odpor vůči dětem obecně.

Co si o tom myslíš? Měl bych dítě donutit, aby si udělal domácí úkoly, nebo by měl dát mladému muži svobodu? Podělte se o své komentáře v komentářích!