Problémy s otoky? Zde jsou nejlepší metody pro zrychlení lymfatického oběhu.

0
(0)

Tomáš , 07. 07. 2021

Lymfatický systém je orgánový systém, který se skládá ze žláz a lymfatických uzlin. Mandle a brzlík jsou velmi užitečné při jeho práci. Ačkoli se o jeho významu příliš nemluví, má v našem těle velmi důležitý úkol a bez jeho dokonalé funkčnosti nemůžeme existovat. Co je jeho hlavním úkolem?

Funkcí lymfatického oběhu je dodávat dříve vybrané látky z tkání do krve. Úkol poté převezme detoxikační systém těla pomocí dvou nejdůležitějších filtračních orgánů v těle, kterými jsou játra a ledviny. Pokud nefunguje správně, přináší nám to mnoho problémů a může způsobit i vážné zdravotní problémy. Proto se dnes podíváme na tipy, jak ho nastartovat a přimět k vyššímu výkonu.

Jak stimulovat lymfatický systém?

Před sprchováním si potřete pokožku kruhovými pohyby speciálním kartáčem. Samozřejmě to nesmíte přehánět. Tato procedura by neměla bolet. Pohybujte se od kotníků nahoru po trupu a od zápěstí k hrudníku. Stačí, když to budete dělat jednou nebo dvakrát týdně. Velkých změn můžete také dosáhnout pomocí masáží v oblastech postižených otoky. Lymfatické masáže vám proti otokům hodně pomohou. Můžete jít k odborníkovi nebo se je naučit a provádět sami.

Voda je v tomto případě skvělým diuretikem, díky kterému se ředí sekrece těla a pomáhá, aby se snadněji dostala z jednoho místa na druhé. Proti otokům můžete bojovat také určitou formou cvičení. Ideální jsou cviky, kde se skáče (aerobik). Díky tomu se aktivuje dechová i svalová práce. Půl hodiny cvičení denně je jednoduchá změna, která se brzy projeví. Vyzkoušet také můžete jitrocelový čaj, který má blahodárné účinky na lymfatické stimulační vlastnosti. Při přípravě postupujte podle pokynů na obalu.

Co dalšího můžete dělat?

Výtažky z kanadského zlatého kořene může předepsat pouze lékař a vzhledem k silným antihemoragickým a antihypertenzním vlastnostem jsou vhodné k léčbě problémů s venózní a lymfatickou cirkulací. Musíte se ovšem poradit s lékařem. Pomoci ale může i běžná konzumace ovoce a zeleniny. Ideální je, když je konzumujete na prázdný žaludek. Nepomůže to hodně, ale jde o jednu z možností.