Vždy když přišla domů, dávala do bot čajové sáčki. Důvod určitě neuhodnete. Nyní to dělám také.

0
(0)

Dalibor , 20. 10. 2020

Horké letní počasí, uzavřená obuv, ve které dochází k pocení nohou a hned tu máme velice nepříjemnou situaci, kdy se bojíte vyzout jinde, než doma. Ocitli jste se v této situaci? Zapáchají boty, to je nepříjemnost, kterou dozajista zažil skoro každý z nás.

Zápachu z bot se těžko zbavuje, můžete použít různé spreje, které však většinou zápach pouze krátkodobě přebijí a po chvilce nošení může být "aroma" z bot ještě silnější. Dalším řešením by mohlo být vyprání, ale ne všechny boty je možné dát do pračky, jelikož by se mohli nenávratně poničit. My pro vás však máme několik tipů, jak s otravným zápachem zatočit!

Ponožky na nožky

Tím nejhorším, co můžete udělat, je to, že si nevezmete ponožky do uzavřených bot. Nohy se bez nich více potí, a tak se začínají množit bakterie, které způsobují zápach. Nehledě na to, že se takto mohou vyskytnout i různé plísně.

Pokud svým chodidlům dopřejte také pravidelnou koupel, budou vám velmi vděčná. Ke koupeli je vhodný například:

  • jablečný ocet
  • heřmánek
  • šalvěj
  • olej z čajovníku.

Využít však můžete i jiné varianty, na dnešním trhu najdete nepřeberné množství produktů k péči o nohy. Důležité je také pravidelné střídání obuvi, na to nezapomínejte!

Mrazák

Nastrkejte do vnitřku bot zmuchlané noviny, vložte je do igelitového pytlíku a následně na 24 hodin do mrazáku. Nízká teplota zlikviduje bakterie, které způsobují otravný zápach. Noviny nebo jiný papír, jsou důležité k absorbování vlhkosti.

Dětský pudr

Nasypte do bot dětský pudr, ten skvěle absorbuje přebytečnou vlhkost a odstraňuje zápach. Stejným způsobem můžete použít i jedlou sodu. Před nazutím je potřeba boty vyklepat.

Další způsoby

Dalšími možnostmi, které pomohou odstranit zápach jsou:

  • káva
  • skořice
  • stelivo do kočičího WC (nejlépe aromatické)
  • čaj

Všechny tyto možnosti mají stejný způsob použití. Stačí pouze nasypat kávu, skořici nebo stelivo pro kočky do staré ponožky a vložit do zapáchající obuvi. U čaje stačí vložit jeden sáček do každé boty. Tento způsob můžete vylepšit tak, že na ponožku přidáte pár kapek éterického oleje.