Už nechodím do lékárny. Z ananasu nyní dělám sirup na kašel a dobrou imunitu.

0
(0)

Dalibor , 05. 10. 2020

Co udělá většina lidí ve chvíli, kdy začne pokašlávat? Většina vyrazí do lékárny, aby nakoupila dostatek léků a přípravků na odkašlávání a zbavení se kašle v co nejkratší době. Už proto je podzimní období plné reklam na marketingové přípravky, které si umí s kašlem a různými infekčními nemocemi dýchacích cest poradit za vysoké ceny. Cesty do lékárny jsou však zcela zbytečné, velmi dobře si s kašlem totiž umí poradit přírodní medicína. Účinný sirup si můžete vyrobit sami doma čerstvý a používat dle potřeby, nadto je mnohem účinnější, lacinější a chutnější než kupované sirupy. A neobsahuje toxiny a přidané látky!

Ananas funguje nejen na kašel

Co pomůže zlikvidovat kašel rychle a efektivně? Navíc výborně chutná? Vyzkoušejte ananas. Podle nedávného výzkumu má ananas silné protizánětlivé účinky a obsahuje enzym bromelain, který pomáhá nejen ničit bakterie, ale také léčit infekce. Obsahuje také významné množství vitamínů C, ve spojení s ostatními důležitými enzymy dokáže ananasový džus výrazně zlepšit metabolismus a celkově zvýšit energii. Navíc obsahuje také mangan, který je nezbytný pro posílení kostí, absorbuje vápník a vhodně reguluje nervy.

Ananasový džus namísto drahých léků

Co tedy udělat v případě kašle nebo při přicházejícím nachlazení či chřipkovém onemocnění? Koupit ananasový džus, vhodnější je však vyrobit doma vlastní, protože kupované obsahují přidané cukry. Šťáva z ananasu současně neobsahuje žádné toxiny, výborně také působí na bolest v krku a rychlé vylučování hlenu. Kromě čerstvého ananasového džusu si vyrobte doma také speciální sirup, který pomůže s kašlem a nachlazením. Co je pro přípravu sirupu potřeba?

Připravte si:

  • 1 hrnek čerstvého ananasového džusu,
  • ¼ hrnku čerstvé citronové šťávy
  • kousek oloupaného zázvoru,
  • ½ čajové lžičky kajenského pepře
  • 1 lžíci medu.

Všechny ingredience smíchejte dohromady v mixéru a pijte ¼ hrnku 3krát denně.