Pivoňky a hortenzie mi závidí každý soused z ulice. Podívejte se jaké další květiny jsou letos populární.

0
(0)

Dalibor , 21. 05. 2021

V létě není možné projít kolem krásně kvetoucí rostliny a nevšimnout si ji. Každý, kdo vlastní zahradu a miluje květiny, jistě ví, o čem je řeč. Čím krásnější a voňavější květiny, tím lépe. Mimo krásných květin, lze také pěstovat překrásné keře, které se mohou stát skutečnými poklady každé zahrady. Prohlédněte si několik rostlin, jež ozdobí každý kout zahrady.

Hortenzie

Hortenzie jsou pokladem zahrad již dlouhá desetiletí. Naše maminky, ale i babičky je milují. Okouzlí vás svým tvarem, velikostí, ale i půvabnými květy. Kvete od září a může dorůst až do výšky tří metrů. Existuje i jiný druh, který může dorůst až do výšky dvaceti metrů.

Zlatý déšť nebo zlatice

Jistě se jedná o velmi působivý keř, který si zaslouží pohled každého kolemjdoucího. Je poměrně známý a rozšířený po celé Evropě. Říká se o něm, že je to takový posel jara. Květy zlatice jsou jasně žluté a kvete od března do května, poté květy vymění za oválné lístečky. 

Kalina obecná

Dalším opravdu půvabným keřem je kalina obecná, která vás během letního období oslní svými květy ve tvaru kuličky. Nejkrásnější kalina je v bílé barvě.

Tavolník

Tento keř má delší a tenké větvičky a působivou korunu. Jedná se o jeden z nejkrásnějších keřů, vedle kterého nikdo neprojde, aniž by se na něj nepodíval. Existuje větší množství odrůd, takže je možné si vybrat takový, který bude odpovídat vašim podmínkám.

Jasmín pravý

Možná znáte jasmín pravý jen na balkoně jako květinu nebo znáte keř, ale pamatujete si jej pouze jako okrasu, kterou jste zahlédli na dovolené. Jasmín je opravdu nádherný keř, který intenzivně a příjemně voní. Jeho květy vás oslní na začátku a v polovině léta.

Šeřík

Pro české zahradníky je tento keř velmi oblíbený. Není divu, jedná se o dalšího posla začínajícího tepla. Květe buď bílými, nebo fialovými květy a voní okouzlující vůní. Děti rády obdarovávají maminku tímto kouzelným keřem, protože je většinou zasazený někde u školky či u školy.