Příznaky toho, že jste se vyléčili z koronaviru, a ani o tom nevíte.

0
(0)

Dalibor , 15. 12. 2020

V poslední době se asi nejvíce mluví o pandemii koronaviru. Nákaza se vyznačuje mnoha příznaky. Navíc se různé příznaky léčí různě dlouhou dobu. Pokud jste v uplynulé době prodělali suchý kašel, měli teplotu, bolela vás hlava, špatně se vám dýchalo, ztratili jste čich, chuť, tak jste nejspíš nákazu prodělali. Někteří lidé měli příznaky silné, takže mohli příznaky pociťovat více. Naopak někteří měli jen slabé příznaky, a tak si ani nemuseli všimnout, že prodělali nákazu Covid-19. I když průběh jejich nákazy byl mírný, mohli nakazit další lidi, a pro ně mohla mít nákaza daleko těžší průběh. Je třeba proto chovat se zodpovědně, a dbát na bezpečí svoje, i osob, s kterými přichází do kontaktu.

Příznaky obyčejného nachlazení

Pokud jste měli kašel, nebo rýmu, a teplotu, mohlo to být pouhé nachlazení, které lze vyléčit teplým čajem, aspirinem, a 2-3 odpočinku. Mohly to však být příznaky koronaviru, který měl lehký průběh. To byste však zjistili pouze tehdy, pokud byste podstoupili vyšetření u lékaře.

Ztráta čichu a chuti

Toto je jeden z mnoha příznaků, a jeho léčba trvá několik týdnů. I když se jednalo o částečnou ztrátu, při jiných virových infekcích se tento příznak nevyskytuje. Proto jste téměř s určitostí nákazu prodělali.

Ztráta chuti k jídlu

I když jste vyhlášení jedlíci, a jídlo milujete, mohla vás pronásledovat nechuť cokoliv sníst. Nebo jste měli chuť jen na určité potraviny. Chuť k jídlu se vrací postupně, a nějakou dobu to trvá. Jezte hodně ovoce, zeleniny, hodně pijte. Tím posilujete imunitu a tekutiny z těla vyplavují viry, a jejich odpadní látky.

Fialové a červené prsty

Tento příznak se vyskytuje u mladých lidí a dětí. Prsty otečou a svědí. Po čase zbarvení zmizí, stejně jako otok, a vše se vrací k normálu. Pokud jste měli tento problém, nejspíš jste koronavirus prodělali.

Problémy s očima

Konjuktivitida  se občas vyskytuje u očních onemocnění. Je to nepříjemný symptom, ale pokud vám lékař předepíše oční kapky, nemusí se vůbec vyskytnout. Obvykle se může přidat i zánět spojivek, zarudnutí, tik v oku. Zánět spojivek je jeden z důsledků nákazy koronavirem. Pokud tedy máte zánět spojivek, můžete být stále nakažení.

Střevní potíže, nevolnost

Na tyto příznaky si stěžuje hodně nakažených. Virus proniká do zažívacího traktu, a nerovnováha střevní mikroflóry způsobuje nevolnosti a průjmy.

Vyrážka na kůži

Kůže je největší detoxikační orgán celého těla. Všechny projevy nemocí uvnitře našeho těla se projevují i na povrchu. Může se jednat o otoky, různé vyrážky, puchýře. Rozhodně tyto projevy nepodceňujte, a pokud nemáte jiné příznaky, nechte se vyšetřit u vašeho lékaře. Pokud máte i jiné projevy nákazy, prodělali jste koronavirus. I zde platí, že příznaky po čase vymizí. U každého nakaženého je to však jiné. Stejně tak doba, kdy příznaky odezní.

Jak dlouho se mohou příznaky objevovat

U každého nakaženého je to různé. Stejně jako má každý jiné příznaky, tak u každého se léčí různě dlouhou dobu. Některé příznaky odezní rychle, a jiné nás trápí mnohem delší dobu. Mějte přitom na paměti, že každý příznak odeznívá jinou dobu. Úplně nejlepší je, když se vůbec nenakazíte.