Díky této přírodní směsi už netrpím depresemi a nespavostí. Chodím spát klidná a vstávám jako miminko.

0
(0)

Dalibor , 05. 11. 2020

Stres a deprese čas od času dolehnou na každého z nás. Zvlášť v současné situaci, kdy většina světa řeší pandemii koronaviru, se chmurné myšlenky nevyhnou nikomu. Ani podzimní počasí dobré náladě zrovna nenahrává. Pokud se cítíte deprimovaní, nemáte o nic zájem, začínáte být leniví a utápíte se ve špatné náladě, můžete vyzkoušet recept na čaj, který pomůže uklidnit rozbouřenou mysl a vrátit váš život zpět do starých spokojených kolejí.

Čaj, který pohladí vaše nervy a dodá vám i potřebný vitamín C

V sychravém počasí je čaj ideálním nápojem. Zahřeje a prospívá našemu zdraví. Tato exotická směs v kombinaci s dostupnými bylinkami dá navíc poznat vašim chuťovým buňkám něco nového. Pro přípravu uklidňujícího čaje budete potřebovat:

  • 2 listy plantainu (zeleninový banán),
  • 20 g čerstvých nebo sušených šípků,
  • 20 g kurkumy,
  • 10 g tymiánu,
  • 5 g kořene kozlíku lékařského.

Všechny uvedené bylinky smíchejte dohromady a zalijte dvěma šálky vroucí vody. Nechte vyluhovat po dobu 30 minut, poté slijte přes jemné sítko. Pijte jeden šálek ráno na lačný žaludek, druhý nejlépe 4 hodiny před tím, než půjdete spát. Pokračujte v pití čaje dvakrát denně po dobu jednoho týdne.

Exotická čajová směs pomůže i v boji s nespavostí

Šípky obsahují vysoký podíl vitamínu C, jehož dostatečný přísun je nezbytný pro obranyschopnost našeho imunitního systému. Kozlík lékařský zase skvěle působí jako přírodní antidepresivum na zklidnění nervů a proti nespavosti. S nespavostí pomůže i tymián. Této čaj je skvělý například pro lidi, kteří prožívají stres v práci a doma neumí vypnout. Výborným nástrojem proti depresím je také jakýkoliv pohyb, při kterém vyplavujte endorfiny, tedy tzv. hormony štěstí. Pokud ale máte pocit, že se vám váš psychický stav začíná vymykat z rukou a začínáte trpět vážnými depresemi, pouhý čaj vám nepomůže. Vyhledejte odborníka a svěřte se mu se svým problémem.