Přírodní recept za 2 minuty na problémy se žlučníkem!

0
(0)

Dalibor , 06. 03. 2020

Tradiční čínská medicína říká, že s příchodem března nebývá o poruchy žlučníku nouze. Pokud se často setkáváte s únavou či úpornou bolestí hlavy, může to být váš případ. To jsou totiž hlavní příznaky! Jak tuto nepříjemnost řešit?


Oslabení žlučníku se projevuje všelijak. Kromě pocitu vyčerpanosti i bolestmi kloubů - beder, ramen, loktů a kolen. Dále pak nespavostí, nevolností po jídle, nadýmáním, či dokonce migrénou.

 

Zní vám to povědomě? Pak se vám jistě budou hodit léky z darů přírody ...

Dobromyslová čaj

Dobromysl obecná se používá při žaludečních a žlučníkových problémech již od dávných dob. Bod navíc? Funguje také jako antidepresivum, protože zlepšuje náladu. Tomu říkáme zabít dvě mouchy jednou ranou!
Jednu lžíci sušené natě přelijte 1/2 litry vroucí vody a přikryté nechte deset minut louhovat. Po scezení pijte šálek vždy po jídle.

Odvar z máty peprné


Bylinka s typickou a nezaměnitelnou vůní vám hodí záchranné lano.

 

Vždyť se užívá proti nevolnosti, nechutenství, zvracení i střevním potížím. Ale do latě srovná také podrážděný žlučník - a dokonce i nervy!

 

Jednu lžíci sušených lístků máty zalijte šálkem vroucí vody. Po deseti minutách je připraven k použití. Pije se zásadně teplý, v ideálním případě ráno a večer.

Nálev ze šalvěje


Velkou předností šalvěje lékařské jsou její antiseptické schopnosti, které při potížích s útrobami přijdou vhod. Toto je ten správný lék!

Jednu čajovou lžičku spařte 150 mililitry vroucí vody. Dopřejte medikamentu 15 minut louhování a vždy půl hodinu před jídlem si naordinujte pár doušků.

Třezalkový čaj


Třezalka tečkovaná je bylinka přímo zázračná. A zažene vaše neduhy, než řeknete švec! Horký nápoj vám přinese i spoustu pozitiv navíc. Funguje proti nespavosti, čistí krev a má antidepresivní účinky.

Přípravu už dobře znáte - spařit, nechat odstát, scedit. Nutno dodat, že třezalka není vhodné konzumovat dlouhodobě. Nejdéle jeden měsíc a potom chvíli vynechat. Ale to ostatně platí pro více druhů bylinek.

Kozlíku odvar

Kozlík lékařský ocení kromě žlučníku i srdce. Když už jste v léčení, proč to nevzít ze širšího spektra, viďte?


Suroviny:

  • 30 gramů kozlíku
  • 20 gramů vachty třílisté
  • 20 gramů máty peprné
  • 30 gramů anděliky

Postup: Z 1 polévkové lžíce směsi připravte šálek odvaru a popíjejte během dne. Hned bude lépe!

👍 Tento návod je užitečný