Přírodní pomocník nejen v boji proti chronické únavě, závratím a artritidě, ale řadě dalších potíží

0
(0)

Dalibor , 15. 07. 2020

V dřívějších dobách bylo mnohem běžnější než dnes, že lidé měli v průběhu dne více pohybu, jedli stravu pocházející přímo z přírodních zdrojů, a ačkoliv každodenní život nebyl zdaleka jednoduchý, nebyl provázen tím typem stresu, který známe dnes. Lidé uměli také více pracovat s časem a jinak ho vnímali.

Dnešní doba je naopak typická nejen nadbytečným shonem, ale také nekvalitní a nepravidelnou stravou a nedostatkem aktivního pohybu. To vše může vést k více či méně závažným obtížím, a to již v poměrně mladém věku.

Pokud navštívíte lékaře, možná vás vybaví i radami směřujícími ke změně a zlepšení vašich životních návyků, ale obvykle odejdete pouze s jedním či více léky, které váš organizmus opět určitým způsobem zatíží. I toto je důvod, proč se lidé čím dál častěji i v moderní době vracejí k přírodním zdrojům, které jim mohou ulevit a jsou přitom šetrné.

Tajemství tymiánu

Jedním z takových přírodních zázraků je například tymián, který většina z nás vnímá především jako výborné koření do omáček a polévek. Málokdo už však ví, že tymián obsahuje řadu minerálů a vitamínů a má silné léčivé účinky.

Výčet onemocnění, na která tymián zabírá, je ohromující, zahrnuje např. artritidu, závratě, fibromyalgii, lupus, onemocnění štítné žlázy, a rovněž chronickou únavu.

Tymián v lidském těle dále pomáhá také při nachlazení a rýmě, snižuje krevní tlak, pomáhá při léčbě astmatu, a dokonce i roztroušené sklerózy a podporuje tvorbu červených krvinek.

Z výše uvedeného je tedy více než zřejmé, že pokud tymián zařadíte do svého jídelníčku, zcela jistě tím upevníte své zdraví. Víme, že se jedná o koření, z tymiánu a dalších ingrediencí však lze vyrobit také účinný léčivý nápoj.

Léčivý tymiánový odvar

K jeho výrobě budete potřebovat

  • hrst tymiánu, čerstvého nebo i sušeného
  • sklenici vody, a
  •  

Postup přípravy je jednoduchý.

Do misky vložte sušený tymián nebo dobře opláchnutý čerstvý tymián a přelijte jej vroucí vodou. Před scezením nechte odvar nějakou dobu vyluhovat, aby se mohly z tymiánu vyloučit léčivé látky. Když nápoj vychladne, přidejte pro doslazení trochu medu. Odvar má tu výhodu, že je možné jej pít denně, bez jakýchkoliv nežádoucích účinků. Uvidíte, že časem i vy zaznamenáte zlepšení vašeho zdraví.