Přírodní lék na ledvinové kameny si můžete udělat doma.

0
(0)

Dalibor , 12. 11. 2020

Pokud hledáte přírodní prostředek, který má antiparazitické, antivirové a antibakteriální vlastnosti, můžete si doma udělat skvělý březový čaj. Ten tělu pomůže rychle a efektivně porazit infekci a navíc snižuje negativní účinek způsobený horečkou.

Čaj obsahuje také vitamín C, který je důležitou živinou pro budování imunitního systému. Z březového čaje se také stal prostředek na podporu ledvin a močového měchýře.

Březový čaj pomůže k rozpuštění ledvinových kamenů

Pitím čaje zvýšíte frekvenci močení a vyplavují se z těla toxiny, odpad a přebytečnou tekutinu. Tento čaj se velmi doporučuje k rozpuštění kamenů a jejich bezbolestnému zbarvení. Pokud si navíc listy sesbíráte sami, budete alespoň vědět, co pijete. Listy se nejlépe sbírají na jaře a počátkem léta, kdy jsou zelené a čerstvé. Můžete je tedy použít ihned na přípravu čaje nebo být usušeny pro pozdější využití.

K přípravě čaje použijte asi 4 nebo 5 listů na hrnek čaje, a zalijte je vroucí vodou. Louhovat nechte 5 až 10 minut. Hrnek březového čaje si dopřejte asi 3-4x denně.

Než se ale rozhodnete k pití březového čaje, poraďte se se svým lékařem, protože se mohou vyskytnout možné kontraindikace.

Jak předejít ledvinovým kamenům

Důležité je mít dostatečný příjem tekutin, které vám naředí moč. Tím se sníží riziko tvorby kamenů. Do pitného režimu můžete zařadit kromě čisté vody také vody minerální. Dodají tělu minerální látky, které přispívají k urologickému zdraví. Jídelníček by měl být pestrý a je důležité zařadit do něj zdravé potraviny. Nadměrný energetický příjem může vést k obezitě a lidé s nadváhou mají větší předpoklad, že se jim budou ledvinové kameny tvořit.

Proti kamenům můžete bojovat také jinými způsoby:

  • Omezte pití piva a alkoholu celkově
  • Denní příjem bílkovin omezte na 0,8-1g/kg tělesné hmotnosti
  • Omezte také množství přijaté soli
  • Dostatečně pijte také před spánkem

Pokud už máte zkušenosti s ledvinovou kolikou, možná víte, že až 80% kamenů se z těla vyloučí samo.