Přírodní lék na cukrovku. Stačí vám jen dvě základní ingredience

0
(0)

Dalibor , 12. 11. 2020

Neléčená cukrovka může váš život ohrozit. Mohou se u vás také objevit další problémy s tím spojené. Proto je vhodné vyzkoušet různé přírodní způsoby, abyste zmírnili příznaky a snížili hladinu cukru na přijatelnou hranici. Není to tak těžké, jak se může zdát.

Co budete potřebovat

Recept je jednoduchý a finančně nenáročný. Navíc suroviny na jeho vytvoření najdete v každém obchodě.

  • Celer – 300 g
  • Citron – 6 ks

Způsob přípravy

Celer umyjte, nakrájejte a vložte do hrnce, přidejte citronovou šťávu a přikryjte pokličkou. Poté vložte tento hrnec do většího hrnce naplněného vodou. Přiveďte vodu k varu, poté snižte teplotu a hrnec nechejte dvě hodiny vařit. Po uplynutí této doby hrnce odstavte z ohně a nechejte je vychladnout, aniž byste sundali pokličku. Když směs vychladne, nalijte ji do nádoby, pevně ji uzavřete a uložte do chladničky.

Dávkování

Měli byste vypít lžíci tohoto léku každé ráno na prázdný žaludek, půl hodiny před snídaní. Pokud se vám z celeru dělá zle a cítíte, že máte po konzumaci žaludek jako na vodě, počkejte s pitím léku až po jídle. Uleví se vám a bude zabírat podobně.

Účinky citronu na zdraví

I když je citron na chuť kyselý, v těle má zcela opačnou funkci. Vytváří v žaludku výrazně zásadité prostředí. Cukry pak mají menší šanci uvést tělo do nerovnováhy. V pořádku tak bude vás lymfatický systém, ale i hladina krevního cukru. Zbavíte se tak nejen problémů s cukrovkou, ale také například kožních chorob.

Blahodárné účinky celeru

I celer je léčivou potravinou. Zatímco listy jsou bohaté na vitamin A, kořeny naopak prospívají tělu tím, že mu přináší vitamin B1, B6, B2  a dále také vitamin C. Celer je také velmi bohatý na minerály, jako je například hořčík nebo fosfor.

Je známý hlavně tím, že snižuje hladinu cholesterolu, ulevuje od zažívacích obtíží a příznivě podporuje činnost žaludku. Díky tomu se budete cítit lehce a zdravě.