Děkuji své milé babičce za tento recept na přírodní lék na bolest kloubů a pálení žaludku.

0
(0)

Dalibor , 04. 05. 2021

V dnešní moderní době jsme zvyklí léčit se zejména průmyslovými léčivy. Už dávno jsme zapomněli na to, že se v dřívějších dobách léčilo pouze produkty, které nám poskytla sama příroda. Všichni lidé včetně dětí mívali k dispozici znalosti o tom, jaké rostlinné a živočišné produkty léčí konkrétní problémy a věděli, jakých receptů by se měli držet. Pokud tedy pátráte po osvědčeném přírodním receptu, který vás zbaví bolesti kloubů a pálení žaludku, jste tu správně. Recept najdete níže.

Recept na zázvorovou tinkturu

Abyste se dokázali zbavit bolesti kloubů a pálení žaludku, nachystejte si zázvorovou tinkturu. Její příprava je opravdu velmi jednoduchá a potřebovat budete jen 4 běžně dostupné suroviny. Nachystejte si šťávu z celého citronu, 1 polévkovou lžíci medu, ¾ litru brandy a 500 g zázvorového kořenu.

Příprava zázvorové tinktury je velmi jednoduchá

Celé množství brandy nalijte do uzavíratelné nádoby s širokým hrdlem a dejte pozor na to, aby nádoba měla ještě dostatek volného místa. Pak do brandy nalijte citronovou šťávu získanou z celého citronu a na plátky nakrájený zázvor. Čím menší plátky budou, tím lépe se bude zázvor louhovat. Pak je důležité nechat směs louhovat alespoň 14 dní, než bude možné začít lék používat. Čas od času s nádobou pořádně zatřepte, aby se všechny ingredience dobře spojily. Po 14 dnech přendejte sklenici se zázvorovou tinkturou do lednice a uchovávejte ji tam po celou dobu.

Jak zázvorovou tinkturu užívat

Zázvorová tinktura má také velmi jednoduchý způsob užívání. Pokud ji budete užívat tak, jak je potřeba, bolest kloubů i pálení žaludku by měly do jednoho měsíce odejít. Tinkturu je potřeba užívat každý den dvakrát, a to pokaždé na lačno. Poprvé byste měli pozřít jednu polévkovou lžíci ráno, podruhé stejné množství večer. To je všechno, co stačí k tomu, aby vaše obtíže do měsíce zmizely.