Přírodní lék, který uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje vykašlávání, zmírňuje revma, tiší bolesti končetin a svalů

0
(0)

Dalibor , 26. 01. 2020

Koncem dubna nebo v průběhu května, si natrhejte mladé výhonky ze smreku.Môžete použít výhonky z jehličnatých stromů jako je smrk, jedle, borovice ..

Mladé smrkové výhonky obsahují velké množství vitamínu C.

Sirup ze smrkových výhonků rozpouští hleny, čímž uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje vykašlávání, zmírňuje revma, tiší bolesti končetin a svalů, stejně jako záněty šlachové pochvy.

Potřebujeme:

  • mladé smrkové výhonky (do délky 5 cm)
  • třtinový cukr
  • bio citróny

Postup:


Výhonky dobře omyjeme, necháme okapat. Plníme velkou 5 litrový láhev tak, že vložíme vrstvu výhonků asi 5 cm vysokou, posypeme třtinovým cukrem, položíme 2 kolečka citronu a opakujeme, dokud není láhev plná. Jemně přitlačíme. Láhev převážeme celofánem a postavíme na okno na slunné místo. Necháme stát 2-3 týdny. Začne se tvořit hustá šťáva, kterou pak přes plátno přecedíme, slijeme do lahví a uložíme na chladné místo.


 
Užíváme jako prevenci i léčbu kašle 1 lžíci každé ráno nebo k ochucení čaje či nápojů. Sirup má velmi příjemnou chuť a ocení ho i děti.

V lidovém léčitelství byly známy léčivé síly mladých větviček, šišek a pryskyřice, které obsahují terpentýnovou silici. Ta rozpouští hleny, čímž uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje vykašlávání, zmírňuje revma, tiší bolesti končetin a svalů, stejně jako záněty šlachové pochvy. Mladé smrkové výhonky obsahují velké množství vitamínu C, který odvádí z těla toxiny a posiluje imunitu. Mladé smrkové výhonky sbíráme v dubnu až květnu.

👍 Tento návod je užitečný