Přírodní ingredience, které vás vytáhnou ze sezónní chřipky snadno a rychle.

0
(0)

Dalibor , 20. 01. 2021

Jako každý rok, provází toto studené období opět nachlazení, chřipky, rýma a další nepříjemnosti. Jakmile na nás nemoc zaútočí, cítíme se malátní, unavení, můžeme mít horečku, bolesti hlavy a kloubů.

Při boji s chřipkou a nachlazením bychom neměli zapomínat na dostatečně pestrý jídelníček. Už od podzimu byste měli dbát na zvýšení imunity a zajistit si dostatek energie na boj se zrádným chladným počasím.

Recept na sirup proti zimním neduhům

Vyzkoušejte tuhle univerzální medicínu, která bude zlepšovat vaši imunitu a bojovat s případnými infekcemi a záněty, které by se ve vašem těle mohly objevit.

Budete potřebovat:

  • 2 šálky jablečného octa
  • 3 čajové lžičky kurkumy
  • 1 čajová lžička mletého zázvoru
  • 1 cibule
  • 1 stroužek česneku
  • 4 chilli papričky (nebo jalapenos)

Tyto potraviny jsou plné vitamínů a protizánětlivých látek. Podporují dobrou funkci orgánů, jako například jater, plic nebo endokrinních žláz, které dostávají během nemoci nejvíce zabrat.

Všechny ingredience dejte do trošky vody a rozmixujte v mixéru tak, aby se všechny složky dokonale propojily. Poté směs přelijte do uzavíratelné nádoby. Jednou denně protřepejte. Nechte sklenici odstát 4 týdny. Nezapomínejte sklenici každý den protřepat, nechejte ji tedy raději na viditelném místě. Poté směs přeceďte přes kousek gázy a uchovávejte v lednici. Měla by vydržet až 2 roky.

Sirup užívejte kdykoliv ucítíte, že na vás „něco leze“. Doporučené dávkování je po 2 čajových lžičkách denně, pokud lék užíváte preventivně. Pokud nemoc i přesto nastoupí v plné síle, užívejte 4 čajové lžičky denně. Přestože je směs velmi koncentrovaná a chuť se vám může zdát příliš výrazná, neřeďte ji vodou! Pro zmírnění intenzity smíchejte dávku s lžící medu.

Tato bomba plná zdraví vám pomůže překonat běžná sezónní onemocnění. Trvají-li ale vaše obtíže déle než 5 dní, navštivte raději svého lékaře.

👍 Tento návod je užitečný