Připravte si sladký chléb – zdlouhavý, ale výborný recept

0
(0)

Dalibor , 25. 03. 2021

Příprava sladkého chleba je časově poměrně náročná, rozhodně ale stojí za to ho vyzkoušet. Připravit se dá v klasické horkovzdušné troubě, na pomoc si ale můžeme vzít i takzvaný pomalý hrnec. Jeho výhoda spočívá v tom, že při pečení na nízké stupně nevyužívá ani polovinu energie, kterou by využila klasická trouba, je tedy poměrně ekonomický.

Pomalý hrnec je praktický pomocník

Pomalý hrnec oceníte zejména pokud neradi trávíte čas vařením několika přísad zvlášť. Stačí do něj totiž naházet všechny ingredience, nastavit požadovanou teplotu a věnovat se něčemu jinému. Velká část hrnců disponuje i praktickým časovačem, kdy se po uplynutí zvolené doby sami vypnou.

Pomalý hrnec pracuje při nízkých teplotách. Na tento recept je ideální rozpálit ho na teplotu asi 80–90 °C a péct po dobu několika hodin, čímž si připravované jídlo zachová více živin a bude mnohem chutnější. Na sladký chléb budeme potřebovat:

  • 6 vajec
  • ½ šálku mléka
  • 1 lžičku skořice
  • 2 lžičky vanilkového extraktu
  • Špetku soli
  • Chléb nebo bagetu

Jak na to?

Chléb nebo bagetu nakrájejte na plátky a vložte do pekáče. Pokud jsou plátky příliš velké, rozkrojte je ještě na polovinu. V míse rozšlehejte všechna vejce, přidejte mléko, vanilkový extrakt, sůl a skořici a směs nalijte na nakrájený chléb.

Přikryjte pekáč a pečte na velmi nízkou teplotu asi dvě hodiny. Čekání se opravdu vyplatí, chléb bude chutný a příjemně vláčný. Ideální je naplánovat si takovou snídani na víkend, kdy nikam nespěcháte a nebude vám vadit vstávat o něco dřív, abyste si pochoutku připravili. Servírovat sladký chléb můžete s čajem nebo kakaem.

Tento recept se trochu podobá francouzským toastům, které se připravují z toastového chleba, ve vaječné směsi se obalují a poté smaží na pánvi. Pak se ještě potírají máslem a sypou práškovým cukrem. Příprava sladkého chlebu v troubě nebo v pomalém hrnci ale bude mnohem zdravější a výsledný pokrm si zachová více živin.