Bolavá záda, kolena a ostatní klouby a kosti vyřeší léčivá směs, kterou si můžete připravit doma.

0
(0)

Dalibor , 23. 03. 2021

Klouby jsou často namáhanou součástí lidského těla. Není se tak čemu divit, že časem mohou bolet a objevovat se u nich různé nepříjemné problémy. Ty je možné řešit s pomocí vhodného pohybu, správné obuvi a pomůže i jednoduchý přípravek, který si zvládnete připravit ze základních ingrediencí, které bez problémů najdete doma. A co k tomu budete potřebovat? To se dozvíte v tomto článku.

Co budete potřebovat pro vytvoření směsi pro zdravé klouby?

  • 10 lžic soli
  • 20 lžic olivového oleje

Seznam ingrediencí je poměrně prostý a jistě je najdete víceméně kdykoliv doma. Pokud nemáte vyloženě olivový olej, můžete zvolit i jinou alternativu, jako jsou slunečnicový či řepkový olej. Tento recept je tak velmi levný a skutečně snadný na přípravu, takže již žádné výmluvy, že nemáte prostředky na drahé přípravky z lékárny, protože si můžete pomoci i sami.

Příprava směsi pro klouby

Samotná příprava je také velmi jednoduchá a spočívá pouze ve smíchání uvedených dvou ingrediencí. Připravte si vhodnou nádobu a sůl s olejem pořádně promíchejte. Následně nádobu uzavřete a nechte několik dní uzavřené. Nejlepší volbou bude větší skleněná nádoba. Jakmile se směs pár dní uleží, je připravená k použití.

Návod na použití směsi pro klouby

Stejně jako množství ingrediencí i samotná příprava, je i následné použití velmi jednoduché a zvládnete ho za pár minut každý den. Směs vám vystačí na několik použití. Vždy si část odeberte a masírujte problematické místo, kde vás zrovna bolí klouby. Tuto masáž provádějte zhruba 2 až 3 minuty každý den. Postupně přidávejte další čas, až se dostanete na maximální hranici 20 minut masáže každý den. V tomto okamžiku již by mělo být patrné zlepšení. I tak je dobré s masážemi nepřestávat a pravidelně se starat o své klouby za účelem udržení optimální kondice a jako prevence před případnými komplikacemi.