Připravte si lahodný dezert, díky kterému zabodujete na každé oslavě

0
(0)

Dalibor , 06. 05. 2021

Nevíte, co si připravit k nedělní odpolední kávě? Vyzkoušejte náš dezert, skvělý korpus doplněný o pudinkový krém. Na vrch koláče si můžete navíc vyrobit citronovou pěnu a posypat ho kokosem.

Dezert překvapení každého svou jednoduchostí a chutí

Na sladkou tečku po všedním obědě si připravte:

  • 45 dkg mouky
  • 20 dkg margarínu
  • 15 dkg moučkového cukru
  • Prášek do pečiva
  • 4 žloutky
  • 2 lžíce zakysané smetany

Na krém budete potřebovat 2 pytlíky pudinkového prášku, vanilkový cukr, 6 dl mléka, 8 lžic cukru a 20 dkg margarínu. Na vrchní pěnu vám postačí 4 bílky, 25 dkg moučkového cukru a pár kapek citronové šťávy.

Dezert složíte z několika vrstev

Těsto vypracujete jednoduše tak, že smícháte veškeré suroviny. Poté si ho rozdělejte na tři díly, do jednoho dejte dva žloutky, do jednoho kakaový prášek a do posledního zakysanou smetanu. Všechny tři těsta poté upečte v klasickém plechu na pečení.

Krém si připravíte z vanilkového pudinku, do kterého přisypte cukr, mléko i vanilkový cukr. Uvařte, dejte vychladnout a vmíchejte do hotového pudinku 20 dkg změklého margarínu a vymíchejte do pěny. Poté spojte vrstvy do jednoho dezertu. Nejdříve položte korpus, na něj ovocný džem, další korpus, krém, korpus a nakonec pěnu.

Pěnu si připravíte z bílků, cukru a po vymíchání do pěny přidejte dvě kapky citronové šťávy. Tou polijte celý koláč a až poleva ztvrdne, nastrouhejte na ni ještě tmavou čokoládu. A můžete podávat! Do koláče můžete přidat džem podle vlastní chuti.

Kromě klasického citronové polevy ale můžete džem i jako vrchní vrstvu, nebo vršek dezertu potřít čokoládovou nutellou. Tu milují hlavně děti a tímto zákuskem je rozhodně potěšíte. Skvěle se bude hodit pro nečekanou návštěvu a můžete ho také připravit s sebou. Pokud ho uchováte v lednici, vydrží vám mnoho dní – pokud ho nesníte hned po upečení.